Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przedziwna ceremonia po finale Pucharu Austrii. Tak piłkarze odebrali trofeum [WIDEO]

Red Bull Salzburg wygrał tegoroczną edycję Pucharu Austrii. Uwagę wielu dziennikarzy zwróciło coś innego od ich zwycięstwa 5:0 nad Austrią Lustenau. Zawodnicy ze względu na standardy bezpieczeństwa zachowali odległość w trakcie świętowania zdobycia trofeum.

Red Bull Salzburg w piątek pokonał 5:0 Austrię Lustenau w finale Pucharu Austrii. To już siódmy raz, gdy klub sięgnął po to trofeum, tym razem broniąc je po zeszłorocznym zwycięstwie nad Rapidem Wiedeń. Wcześniej udawało im się to w roku 2012 i  latach 2014-2017. 

Zobacz wideo Top 3 gole Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Red Bull Salzburg w wyjątkowy sposób świętował triumf! Zawodnicy zachowali dystans

Dziennikarzy bardziej od samego meczu i wysokiego zwycięstwa RB Salzburg zainteresowało to, w jaki sposób piłkarze świętowali wygraną. Musieli przestrzegać standardów bezpieczeństwa wprowadzonych zgodnie z zaleceniami austriackiego rządu w związku z epidemią koronawirusa.

Tym samym zawodnicy byli od siebie oddzieleni i zachowywali bezpieczną odległość. Co prawda przekazywali sobie puchar, ale cieszyli się z nim, skacząc w miejscu i unikając dłuższego bezpośredniego kontaktu z resztą drużyny. Tak mogą wyglądać celebracje zdobytych trofeów na całym świecie, aż ograniczone zostaną środki bezpieczeństwa, które w tym momencie w większości krajów są jeszcze zaostrzone. 

Przeczytaj także: