Piłkarz zaraził wirusem całą rodzinę. Przerażająca relacja żony

Paweł Pogrebniak najpierw sam zachorował na Covid-19, a potem zaraził wirusem całą swoją rodzinę. Maria Szatałowa, żona piłkarza, na Instagramie ujawniła wstrząsające szczegóły, w jaki sposób koronawirus zaatakował rodzinę napastnika Uralu. - Przecież wirus tak szybko się nie rozwija. [...] U męża temperatura zaczęła rosnąć, pojechał na tomografię, wykazała obustronne zapalenie płuc. [...] Gdzie to złapaliśmy, nie wiadomo - napisała małżonka Pogrebniaka na Instagramie.

Paweł Pogrebniak to były reprezentant Rosji, który w przeszłości grał m.in. w VfB Stuttgart, Fulham czy też Reading. Obecnie jest zawodnikiem Uralu Jekaterynburg i przebywa w szpitalu, gdzie przechodzi dwustronne zapalenie płuc.

Zobacz wideo Prezes Ekstraklasy mówi, kiedy i jak może wystartować kolejny sezon ekstraklasy. "Terminów może być dużo mniej"

Wstrząsająca relacja żony Pogrebniaka dot. przechodzenia koronawirusa 

Kilka dni temu rosyjski klub poinformował, że Pogrebniak miał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Początkowo przechodził chorobę Covid-19 łagodnie, jednak z biegiem czasu jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Żona piłkarza, Maria Szatałowa postanowiła za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieliła się wstrząsającą relacją, opisującą szczegółowy przebieg choroby nie tylko u Pogrebniaka, ale również u niej i ich dzieci.

- [...] Dziennikarze pierwsi dowiedzieli się, że chorujemy na COVID-19, wcześniej niż my o tym wiedzieliśmy. [...] Mąż pojechał do Jekaterynburga na zgrupowanie. Żadnych symptomów. Nic nie zwiastowało nieszczęścia. Po przylocie zaczęły się testy. Wynik na COVID-19 był pozytywny. Szok. Nocą wzrosła mu temperatura do 38 stopni C. Przyjechali lekarze, zabrali na badania tomografem komputerowym. Diagnoza: obustronne zapalenie płuc. Byłam przekonana, że złapał ją w samolocie. Ale od razu pomyślałam: przecież wirus tak szybko się nie rozwija! - napisała żona Pogrebniaka na Instagramie.

I kontynuowała: - Postanowiłam przebadać dzieci. Przedwczoraj po raz pierwszy pojawiła się u nich podwyższona temperatura: 37.3-37.5. Wezwałam lekarza, aby pobrał krew. Wyniki badań były gotowe po kilku godzinach. Były złe: krew zainfekowana! Wypisali skierowanie na tomografię komputerową (diagnoza u starszego - zapalenie płuc). I tak się wszystko rozwijało. Wczoraj: 1. dzień. U starszego 37.3-37.5, pieczenie w gardle, osłabienie. Wezwaliśmy lekarza, pobrał krew, wynik otrzymał niemal od razu. Lekarz wystawił skierowanie na tomografię, diagnoza: początkowa faza zapalenia płuc.

- U średniego syna: żadnych symptomów, tylko temperatura podskoczył do 38.5, brak apetytu! Gorączkę zmniejszyliśmy poprzez wzięcie paracetamolu. U młodszego: temperatura 37.3, wymioty, osłabienie - zapalenia płuc nie ma, był testowany razem ze starszymi. Węch i apetyt również. U mnie: brak gorączki, czy kaszlu, z węchem wszystko w porządku. Choruję bez objawów. U męża temperatura zaczęła rosnąć, pojechał na tomografię, wykazała obustronne zapalenie płuc.Wychodziliśmy na ulicę, ale z nikim się nie kontaktowaliśmy. Gdzie to złapaliśmy, nie wiadomo. Byliśmy w domku letniskowym, tam tylko na parkingu, w samochodzie i w maskach. [...] Dzieci chorują. Zapalenie płuc rozwija się bardzo szybko - zakończyła Szatałowa.

Poniżej cały wpis żony Pogrebniaka dot. przebiegu choroby Covid-19:

 

Pogrebniak jest wychowankiem Spartaka Moskwa, w przeszłości grał w reprezentacji Rosji. W latach 2006-2012 wystąpił w niej w 32 meczach i strzelił osiem goli. Barw Uralu broni od 2018 roku, a jego kolegami są trzej polscy zawodnicy: Maciej Wilusz, Michał Kucharczyk i Rafał Augustyniak. 

Ze względu na pandemię koronawirusa liga rosyjska jest obecnie zawieszona. Termin powrotu do gry wyznaczono na 21 czerwca. W tabeli liderem po rozegraniu 22 meczów jest Zenit (50 pkt.), który wyprzedza Lokomotiw Moskwa o 9 punktów. Ural zajmuje 10. miejsce z 25 pkt.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.