Pepe Reina wywołał polityczny skandal. Poważne oskarżenia

Pepe Reina znalazł się w centrum uwagi po sobotniej demonstracji, która została przeprowadzona przez Vox, skranie prawicową partię polityczną na ulicach Madrytu. Bramkarz Aston Villa był aktywnym uczestnikiem protestu i naruszył wiele zasad dotyczących zachowania dystansu społecznego.

Hiszpania została jednym z najbardziej dotkniętych krajów na świecie podczas pandemii koronawirusa. Odnotowano aż 235,290 pozytywnych przypadków, co sprawia, że jest to piąty najwyższy wynik spośród wszystkich krajów świata. Na chorobę Covid-19 zmarło 28 678 Hiszpanów (4. wynik ze wszystkich państw).

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern Monachium - Eintracht 5:2. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Madryt i Barcelona cały czas muszą przestrzegać rygorystycznych zaleceń wydanych przez hiszpański rząd, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dla skrajnie prawicowej partia Vox luzowanie obostrzeń odbywa się zbyt wolno. W weekend w Hiszpanii zostały zorganizowane protesty mające na celu wymusić na hiszpańskim rządzie szybsze wyjście z izolacji. Tysiące ludzi zablokowało w sobotę ulice Madrytu, siedząc w swoich samochodach. Demonstracja została zorganizowana przez skrajnie prawicową partię Vox.

Poniżej film z całego zdarzenia:

Pepe Reina wywołał polityczny skandal

Zwolennicy partii politycznej przejeżdżali przez duże miasta bez opuszczania swoich pojazdów, aby utrzymać dystans społeczny. Portal 101greatgoals.com powołując się na BBC, poinformował, że jednym z uczestników demonstracji był Pepe Reina, bramkarz Aston Villi.

Hiszpan wywołał skandal polityczny, popierając partię Vox. W sobotę za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych opublikował wiadomość o następującej treści: - Ach! Wygląda na to, że mali ludzie wyszli na ulicę, prawda? Do wpisu dodał hasztag "#demokracja". 

O nietypowym zachowaniu hiszpańskiego bramkarz wspomniał również Colin Milar, dziennikarz portalu "Footbal Espana". - Pepe Reina popiera skrajnie prawicowy protest nacjonalistyczny w Madrycie, naruszając wiele reguł dot. zachowania dystansu społecznego. W ubiegłym roku Reina wielokrotnie wspierał Vox, skrajnie prawicową hiszpańską partię polityczną - napisał Millar na Twitterze.

Internauci potępili zachowanie bramkarza, dając swój upust w mediach społecznościowych. Reina została oskarżony o bycie faszystą za popieranie partii politycznej Vox. Chociaż wydaje się, że piłkarz opowiada się za przywróceniem przez hiszpańskie społeczeństwo "normalności" i porzuceniem wszelkich środków dystansowania społecznego, wystarczy przypomnieć, że chorował na Covid-19, o czym wspominał kilka tygodni temu. 

Pod koniec marca Reina powiedział, że miał objawy koronawirusa. - Przez 25 minut nie mogłem oddychać. To był najgorszy moment w moim życiu. Czułam się, jakby przejechała mnie ciężarówka. Zostałem odizolowany po wystąpieniu pierwszych objawów: gorączki, suchego kaszlu, bólu głowy. One nie mogły przez długi czas ustąpić. Byłem niesamowicie zmęczony. To uczucie jest chyba najgorsze w tym wszystkim - mówił wówczas Reina.

Więcej o: