Juergen Klopp: To nie może się wydarzyć, bo byłoby niesprawiedliwe

- Skasowanie sezonu nie może się wydarzyć. Powinniśmy zostać mistrzami - powiedział trener Liverpoolu, Juergen Klopp.

25 - tyle punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City ma obecny lider Premier League - Liverpool. Rozgrywki w Anglii są wstrzymane już od ponad dwóch miesięcy i wciąż nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. Przez chwilę na Wyspach spekulowano nawet, że obecny sezon może zostać przedwcześnie zakończony i uznany za nieważny. 

- Słyszałem rozmowy o tym. To dziwne, bo rozegraliśmy 76 procent sezonu i ktoś chciałby to po prostu skasować? To byłoby bardzo niesprawiedliwe. Jesteśmy pierwsi w tabeli uwzględniającej tylko mecze domowe, jesteśmy pierwsi w tabeli uwzględniającej tylko mecze wyjazdowe. Skasowanie sezonu nie może się wydarzyć. Powinniśmy zostać mistrzami - powiedział trener Liverpoolu, Juergen Klopp, cytowany przez portal Goal.com.

Klopp: Brak mistrzostwa dla Liverpoolu byłby niesprawiedliwy

I dodał: Zażegnanie tego kryzysu jest najważniejsze, ale to nie znaczy, że rzeczy mniej istotne nie liczą się wcale. Brak tytułu mistrza Anglii dla nas nie byłby najgorszą rzeczą na świecie. Ludzie mają większe problemy, ze zgonami najbliższych włącznie. Musimy jednak przygotować się na to, co nastąpi po czasie koronawirusa. Bo przecież ten czas prędzej czy później nadejdzie.

Liverpool ma jeszcze do rozegrania dziewięć ligowych kolejek i jest o krok od pierwszego od 1990 roku mistrzostwa Anglii. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy Premier League zostanie wznowiona. W poniedziałek przedstawiciele ligi w porozumieniu z klubami zdecydowali o tym, że od wtorku zespoły będą mogły wznowić treningi w małych grupach.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: