Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej podjęły decyzję! Dwa kluby z awansami. Wielki bałagan

KKS 1925 Kalisz oraz Śląsk II Wrocław awansowały do drugiej ligi. To efekt decyzji dwóch Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek trzeciej ligi oraz zasad spadków i awansów, podejmą wojewódzkie związki, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek. Pierwsze decyzje zapadły w czwartek.

Zobacz wideo Nowy trener Arki: Nie boję się tej pracy, choć zdaję sobie sprawę, że podjąłem ryzyko

Dwie grupy w trzeciej lidze zakończone

Najpierw zarząd Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu rozgrywek grupy drugiej w obecnym sezonie. Informację przekazał prezes związku, Rafał Ratajczak. Do drugiej ligi awansował KKS 1925 Kalisz, który po 18 z 34 kolejek zgromadził 45 punktów i o pięć "oczek" wyprzedza drugą w tabeli Radunię Stężyca. Jednocześnie Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o braku spadków z ligi w obecnym sezonie.

Identyczne decyzje zapadły w grupie trzeciej, a informację na Twitterze przekazał dziennikarz, Maciej Grygierczyk. Awans do drugiej ligi uzyskał Śląsk II Wrocław, który po 18 z 34 kolejek ma na koncie 37 punktów i o cztery "oczka" wyprzedza drugą w tabeli Polonię Bytom.

Wciąż nie wiadomo, jakie decyzje zapadną ws. grup pierwszej oraz czwartej. W pierwszej wiele wskazuje na rozegranie jedynie zaległego meczu między Sokołem Ostróda a rezerwami Legii Warszawa, które prowadzą w tabeli. Po 18 rozegranych meczach Sokół o punkt wyprzedza zespół ze stolicy. Decyzje ws. grupy czwartej zapadną 28 maja, o czym w specyficzny sposób na Twitterze poinformował małopolski działacz, Ryszard Niemiec.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: