Klub nie będzie mógł grać na własnym boisku. Mecze u siebie prawie 1500 km od domu!

Santa Clara, portugalski zespół występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej, został zmuszony do grania domowych spotkań aż 1436 kilometrów od swojej siedziby, w ośrodku Portugalskiej Federacji Piłki Nożnej, z którego na co dzień korzysta reprezentacja narodowa - donosi portal bbc.com.

Władze ligi portugalskiej we wtorek poinformowały, że rozgrywki zostaną wznowione 4 czerwca. Nie dla wszystkich powrót do gry w trakcie trwającej pandemii koronawirusa będzie łatwy. Na własnej skórze przekona się o tym zespół Santa Clara, grający na co dzień na Azorach.

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry.

Santa Clara będzie grać ligowe mecze z dala od domu z powodu pandemii koronawirusa

Zespół z miejscowości Ponta Delgada, która jest stolicą Azorów, ogłosił, że aby ochronić zdrowie wszystkich mieszkańców Wysp, po powrocie na ligowe boiska swoje treningi i mecze domowe będzie rozgrywać 1436 kilometrów od swojej siedziby w Cidade do Futebol lub City of Football, czyli miejscu, w którym na co dzień trenuje drużyna narodowa Portugalii. Ostatnie pięć domowych spotkań odbędzie się w stolicy Portugalii, z której podróż samolotem na Azory zajmuje 2 h i 25 minut. 

- Gdziekolwiek gramy, zawsze będziemy mieć Azorów w naszych sercach i flagę Azorów na piersi, aby osiągnąć jak najlepszy wynik - brzmi treść komunikatu wystosowanego przez klub.

Portugalska drużyna została zmuszona do przeprowadzki ze względu na ograniczenia i lockdown, którym zostały objęte Wyspy Azory. Każdy przybywający na grupę małych wysp na Oceanie Atlantyckim położonych 850 mil od wybrzeży Portugalii, musi przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Uzgodniono również, że drugi klub najwyższej klasy, Belenenses z Lizbony, zagra w głównej siedzibie federacji z powodu trudności z przestrzeganiem zasad higieny na swoim stadionie.

Sant Clara zajmuje obecnie 10. w tabeli ligi portugalskiej z 30 punktami na koncie. Po 24 kolejkach w tabeli prowadzi FC Porto (60 pkt), mające jeden punkt więcej od Benfiki.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA