Legenda Bayernu grzmi i krytykuje powrót Bundesligi. "Gracze mają się nie przytulać?"

Stefan Effenberg odniósł się do wznowienia Bundesligi przy pustych trybunach, która ruszy już 16 maja. Legenda Bayernu Monachium skrytykowała działania DFL. - Myślę, że to wpłynie negatywnie na Eintracht Frankfurt, ponieważ własny stadion z fanami zawsze był ich mocną stroną. To samo powinno dotyczyć Borussii Dortmund z "żółtą ścianą". Sytuacja wokół "meczów z duchami" jest zaletą dla Bayernu - napisał Effenberg w kolumnie "Sport1".

Bundesliga jest pierwszą z lig Top 5, która wznawia rozgrywki po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. 26. kolejka ligi niemieckiej rozpocznie się już w sobotę o godz. 15:30. Wszyscy piłkarze będą musieli bezwzględnie przestrzegać różnego rodzaju zaleceń, a podczas spotkań z ich udziałem zastosowane będzie wiele środków bezpieczeństwa. 

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej.

Była legenda Bayernu Monachium grzmi po zaleceniach DFL wprowadzonych w Bundeslidze

Stefan Effenberg, była legenda Bayernu Monachium, a obecnie Effenberg obecnie trener III ligowego KFC Uerdingen uważa, że wytyczne nie mają żadnego sensu. Niemiec skrytykował wszystkie działania po tym, jak światło dzienne ujrzał dokument Niemieckiej Ligi Piłki Nożnej (DFL) wysłany do wszystkich klubów przed zbliżającym się weekendem.

W felietonie dla "Sport1" Effenberg napisał, że brak kibiców na trybunach będzie oznaczać, że będą się odbywać "mecze z duchami", a takie rozwiązanie będzie korzystne dla mistrza Niemiec. - Myślę, że to wpłynie negatywnie na Eintracht Frankfurt, ponieważ własny stadion z fanami zawsze był ich mocną stroną. To samo powinno dotyczyć Borussii Dortmund z "żółtą ścianą". Wiem, jak trudno tam się bawić. Dlatego uważam, że sytuacja wokół "meczów z duchami" jest zaletą dla Bayernu. Pod względem wydajności często nie są tak uzależnieni od swoich fanów - stwierdził Effenberg.

I dodał: - Na przykład gracze nie powinni kibicować, klaskać ani przytulać się, gdy strzelą bramkę. W meczu piłki nożnej, pomimo wszystkich przepisów, nadal trzeba toczyć pojedynki. Co ze standardową sytuacją, rzutem wolnym lub rzutem rożnym? Ponadto należy upewnić się, że zawodnicy na boisku są zdrowi po przeprowadzeniu testów. Te wytyczne nie mają dla mnie żadnego sensu - grzmiał Effenberg.

W raporcie DFL znalazł się m.in. zapis,że że gracze będą mogli świętować strzelenie gola jedynie poprzez dotknięcie się łokciem lub stopą, ale bez przytulania się i przybijania piątek. Ponadto bramkarzom zalecono, aby nie krzyczeli, gdy udzielają instrukcji graczom ze swojego zespołu przy ustawianiu muru przy rzucie wolnym. Z kolei trenerzy zawsze muszą nosić maski przy linii bocznej - ale mogą je na chwilę zdjąć, aby przekazać uwagi swoim piłkarzom. 

W Bundeslidze po 25 rozegranych kolejkach prowadzi Bayern Monachium (55 pkt) z czteropunktową przewagą nad Borussią Dortmund. Trzeci jest RB Lipsk, mający pięć oczek mniej.

Przeczytaj także:

Więcej o: