Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jako jedyni w Europie nie przerwali rozgrywek piłkarskich. Teraz wykryto koronawirusa u piłkarzy

Komitet Wykonawczy białoruskiego związku piłki nożnej zdecydował się na przełożenie dwóch meczów w białoruskiej ekstraklasie oraz drugiej lidze. Decyzja zapadła po tym, jak u dwóch piłkarzy występujących na Białorusi wykryto koronawirusa.

Liga białoruska to jedna z nielicznych lig na świecie (jedyna w Europie), która nie przerwała rozgrywek podczas pandemii koronawirusa. Do tej pory wszystkie mecze rozgrywano zgodnie z planem. Teraz się to jednak zmieni.

Zobacz wideo Karbownik może grać w jednej z najlepszych lig w Europie!

Jako jedyni w Europie nie przerwali rozgrywek piłkarskich. Teraz wykryto koronawirusa u piłkarzy

W poniedziałek Komitet Wykonawczy białoruskiego związku piłki nożnej zadecydował o przełożeniu jednego spotkania Wyszejszajej Lihi (białoruska ekstraklasa) oraz jednego meczu Pershajej Lihi (drugi poziom rozgrywek). Decyzja ma związek ze zdiagnozowaniem koronawirusa u dwóch piłkarzy. W najbliższy weekend nie odbędą się więc spotkania FK Mińsk z Nemanem Grodno i Arsenalu Dzierżyńsk z Lokomotivem Gomel.

Władze białoruskiej federacji nie zdradziły nazwisk zarażonych zawodników. Wiadomo jednak, że chodzi o graczy FK Mińsk i Arsenalu Dzierżyńsk.

Więcej o:
Komentarze (19)
Jako jedyni w Europie nie przerwali rozgrywek piłkarskich. Teraz wykryto koronawirusa u piłkarzy
Zaloguj się
 • boromir195419

  Oceniono 7 razy 3

  To nic takiego . Dobrze że nie przerywali rozgrywek ani nie zamrozili gospodarki . Skupili się na testowaniu przeziębionych / przeprowadzili najwięcej testów na świecie w przeliczeniu na mieszkańca . Co do koronowirusa sprawdziłem wczorajsze statystyki W poniedziałek było nas ponad 7,7 miliarda , zmarło ok 150 tys , urodziło się ponad 330 tys / czyli zaledwie 280 tys zmarłych na grypę od początku epidemii to przy tym ''pryszcz'' . Wniosek . Jeśli grozi nam zagłada to z powodu przeludnienia i zatrucia środowiska a na pewno nie z powodu grypy . W
  tym kontekscie straszenie statystykami ilu się zaraziło wydaje się celowo zaplanowane i trochę śmieszne . Niemniej uważam osobiście że trochę strachu nie zaszkodzi byśmy nadal dbali o higienę i bezpieczeństwo . Tak czy siak musimy wracać do życia bo nikt nas na dłuższą metę nie będzie utrzymywał.

 • striepo

  0

  Zarazili się na meczu czy w sklepie?

 • gnago

  Oceniono 5 razy -3

  Co za bełkot! Wykryto. Jest 100 gatunków koronawirusa. Czy ktokolwiek z nich zakaszlał , ma katar czy gorączkę. Artykuł kłamliwie tendencyjny podsycający skok na kasę świata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX