Jako jedyni w Europie nie przerwali rozgrywek piłkarskich. Teraz wykryto koronawirusa u piłkarzy

Komitet Wykonawczy białoruskiego związku piłki nożnej zdecydował się na przełożenie dwóch meczów w białoruskiej ekstraklasie oraz drugiej lidze. Decyzja zapadła po tym, jak u dwóch piłkarzy występujących na Białorusi wykryto koronawirusa.

Liga białoruska to jedna z nielicznych lig na świecie (jedyna w Europie), która nie przerwała rozgrywek podczas pandemii koronawirusa. Do tej pory wszystkie mecze rozgrywano zgodnie z planem. Teraz się to jednak zmieni.

Zobacz wideo Karbownik może grać w jednej z najlepszych lig w Europie!

Jako jedyni w Europie nie przerwali rozgrywek piłkarskich. Teraz wykryto koronawirusa u piłkarzy

W poniedziałek Komitet Wykonawczy białoruskiego związku piłki nożnej zadecydował o przełożeniu jednego spotkania Wyszejszajej Lihi (białoruska ekstraklasa) oraz jednego meczu Pershajej Lihi (drugi poziom rozgrywek). Decyzja ma związek ze zdiagnozowaniem koronawirusa u dwóch piłkarzy. W najbliższy weekend nie odbędą się więc spotkania FK Mińsk z Nemanem Grodno i Arsenalu Dzierżyńsk z Lokomotivem Gomel.

Władze białoruskiej federacji nie zdradziły nazwisk zarażonych zawodników. Wiadomo jednak, że chodzi o graczy FK Mińsk i Arsenalu Dzierżyńsk.

Więcej o:
Copyright © Agora SA