Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA nie chce odwoływać Ligi Narodów. Kadra zagra trzy mecze w sześć dni?!

Według dziennika "The Telegraph", UEFA jest zdecydowana, żeby pozostać przy organizowaniu rozgrywek Ligi Narodów. Federacja ma zrobić wszystko, żeby ich nie odwołać, w tym rozważyć organizowanie większej liczby meczów przypadających na jedną przerwę dla reprezentacji. Decyzja ma zapaść w końcówce maja.

W ostatnich tygodniach podczas dyskusji UEFA na temat powrotu do gry w krajowych ligach i europejskich pucharach brakowało miejsca dla omówienia sytuacji Ligi Narodów. Według dziennikarzy "Daily Mirror" druga edycja turnieju, która miała ruszyć już jesienią, może się nie odbyć.

Zobacz wideo Karbownik może grać w jednej z najlepszych lig w Europie!

UEFA nie chce odwołania Ligi Narodów. Decyzja w końcówce maja

UEFA poruszyła temat rozgrywek na poniedziałkowym spotkaniu dotyczącym rozgrywek zarządzanych przez federację. Miało być przeznaczone w większości na rozwiązania w sprawie Ligi Mistrzów i Europy, ale ostatecznie rozmawiano także o Lidze Narodów, która ma zostać rozegrana za wszelką cenę. Dlaczego? Rola turnieju w przypadku odwołania jego drugiej edycji może znacząco spaść. To nie wpłynie pozytywnie na przyszłość rozgrywek, które UEFA chce rozwijać.

Dziennikarze "The Telegraph" sugerują, że działacze mogą podjąć decyzję o rozgrywaniu nie dwóch, a trzech meczów Ligi Narodów w czasie jednej przerwy na mecze reprezentacji w sezonie ligowym. To oznacza, że kadry mogłyby grać co dwa dni. Ale wówczas termin finału turnieju nie pokrywałby się z przeniesionymi na 2021 rok mistrzostwami Europy. Pogodzenie tych dwóch imprez byłoby niemożliwe, bo Euro ma o wiele większy priorytet dla UEFA. Ostateczna decyzja w sprawie turnieju może zapaść 27 maja.

Reprezentacja Polski straciłaby ważne mecze o punkty

Na odwołaniu Ligi Narodów straciłyby reprezentacje, które nie mierzyłyby się w meczach o stawkę, a prawdopodobnie w spotkaniach towarzyskich. Polska w ramach sezonu 2020/2021 Ligi Narodów miała zagrać z Bośnią i Hercegowiną, Włochami oraz Holandią. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 4 września. Zawodnicy kadry Jerzego Brzęczka mieli zagrać z Holandią na wyjeździe. W związku z możliwymi zmianami zatwierdzanymi przez UEFA termin tego meczu jak i kolejnych może ulec zmianie. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Komentarze (9)
UEFA nie chce odwoływać Ligi Narodów. Kadra zagra trzy mecze w sześć dni?!
Zaloguj się
 • thecore

  0

  Artykuł stronniczy. Czemu dziennikarz nie napisał, że owszem 3 mecze w 6 dni, ale jeden tych meczy na PlayStation a drugi na Xbox.

 • silvermane

  0

  To jest niemożliwe, według obecnych przepisów między meczami muszą być 72 godziny odpoczynku. Wyjątek robi się jedynie dla lig angielskich poniżej Premiership, po części z tradycji, po części z dużej liczby meczów w sezonie.

 • segregator-a5

  Oceniono 2 razy -2

  Takie spragnione gry i bez pieniędzy, to niech ganiają balona 24h.

 • jaceksko

  Oceniono 6 razy -4

  Rozumiem, ze UEFA tez chce na czymś zarobić, ale kogo dziś interesuje Liga Narodów.
  I proszę redakcję o informację czym dziś Lewandowski przyjechał na trening bo już 17, a tu cisza w temacie. Było już dziś o tricku Lewandowskiego sprzed 3 lat, a sztuczce sprzed roku, ale jak on dziś dojechał i czy aby bezpiecznie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX