Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League z zielonym światłem od rządu! Podano datę, kiedy powrót na boisko będzie możliwy

Jak informuje "The Independent", Premier League dostała zielone światło od rządu, żeby wznowić rozgrywki od czerwca. Przedstawiciele klubów potkali się w poniedziałek na wspólnej wideokonferencji, podczas której mieli dyskutować nad planem powrotu do gry.

Drużyny były zgodne, że rozgrywki będzie wznowić tylko w przypadku pozytywnej decyzji brytyjskiego rządu. Jak informuje "The Independent", teraz ten dał lidze zielone światło. Władze jednocześnie zaznaczają, że powrót mógłby być możliwy tylko w przypadku wyraźnego spadku zarażeń do początku kolejnego miesiąca. Stwierdzają jednak, że można rozpocząć przygotowania.

Zobacz wideo Top asysty Kamila Grosickiego w Hull City [ELEVEN SPORTS]

Premier League może wrócić już w czerwcu. Zielone światło od rządu

Liga angielska może zatem wrócić już 1 czerwca. Zgodnie z ustaleniami poniedziałkowego spotkania klubów Premier League, plan dotyczący powrotu do treningów, który miałby nastąpić 18 maja, a później rozgrywania meczów, może być stopniowo ujawniany w kolejnym tygodniu.

Wszystko ma się odbyć zgodnie z wcześniejszymi planami, które określały możliwości na grę przy pustych trybunach, a także na neutralnych stadionach. Przeciwnikiem tego drugiego rozwiązania jest m.in. Brighton, Aston Vila czy Watford, a wątpliwości odnośnie powrotu rozgrywek ma choćby Sergio Aguero z Manchesteru City. 

Trzech zarażonych w Brighton, kłopoty Ligi Mistrzów?

W Anglii w ostatnich tygodniach toczy się wiele dyskusji, czy powrót piłki nożnej to teraz najważniejsza kwestia do rozstrzygnięcia. - Piłka nożna jest nieistotna w porównaniu do kryzysu zdrowia publicznego, który musi znajdować się na pierwszym miejscu. Będziemy potrzebować zapewnienia jako kluby, że nikomu nie odbieramy testów. Nie możemy ich zabrać nikomu, kto będzie ich bardziej potrzebował niż my - twierdzi prezes Crystal Palace, Steve Parish. W niedzielę jeden z klubów angielskiej ekstraklasy, Brighton, poinformował, że już trzeci piłkarz drużyny jest zarażony koronawirusem. - Pomimo przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa i ostrożności oraz braku treningów, mamy kolejnego zawodnika z pozytywnym wynikiem testów - powiedział Paul Barber, dyrektor Brighton.

Na zaleceniach brytyjskiego rządu mogą ucierpieć rozgrywki europejskie. Podobnie jak w innych państwach, w Wielkiej Brytanii w przypadku przyjazdu trzeba przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę poza osobami z krajów zawartych na krótkiej liście wyjątków. Nie wiadomo, czy w planie uwzględniono ewentualne mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy, przez które zastosować do zasad musiałyby się kluby rywalizujące w rozgrywkach z angielskimi drużynami. 

Przeczytaj także: