Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejna liga w Europie wraca do gry! Reprezentant Polski jest zachwycony

Liga chorwacka wróci do gry na początku czerwca. Na wznowienie rozgrywek bardzo ucieszył się zawodnik Dinama Zagrzeb, Damian Kądzior. - Super wiadomość - pisze na swoim profilu na Facebooku Polak.

Chorwacki Związek Piłki Nożnej (HNS) poinformował, że 6 czerwca wznowiona zostanie tamtejsza liga. Zespoły nie grały od połowy marca, gdy wstrzymano rozgrywki przez epidemię koronawirusa, jak w innych europejskich państwach. 

Zobacz wideo Karbownik może grać w jednej z najlepszych lig w Europie!

Chorwaci wracają do gry. Damian Kądzior ucieszony. "Super wiadomość"

Z takiego rozwiązania bardzo ucieszył się Damian Kądzior, pomocnik Dinama Zagrzeb. - Wreszcie. Decyzją HNS wracamy do grania. Pierwszy mecz ma się odbyć 6 czerwca, super. Trenujemy już drugi tydzień w małych grupach, a od przyszłego poniedziałku liczba zostanie zwiększona do dziesięciu zawodników. Cieszy to, że wracamy do normalności i oby tak dalej - komentuje zawodnik we wpisie na Facebooku. 

Przyszłość Kądziora do niedawna stała pod znakiem zapytania, po tym jak Dinamo Zagrzeb pożegnało się w ostatnim czasie z pracownikami klubu i pierwszym trenerem zespołu - Nenadem Bjelicą, którego zastąpił Igor Jovicević. Władze klubu, bez wcześniejszych konsultacji, narzuciły także piłkarzom cięcia pensji o ponad 60 procent. Pod koniec kwietnia potwierdzono, że polski pomocnik przedłużył kontrakt z Dinamem Zagrzeb. Chorwacki klub na swojej stronie nie podał długości kontraktu, zaznaczając jedynie, że to "wieloletnia umowa". 

Wychowanek Jagiellonii Białystok trafił do Chorwacji latem 2018 roku, gdy Górnik Zabrze sprzedał go za 400 tysięcy euro. Teraz jest wyceniany o dwa miliony euro więcej. W tym sezonie polski skrzydłowy znakomicie spisywał się w zespole mistrza Chorwacji. W 29 meczach strzelił 12 goli i zaliczył 9 asyst.

Przeczytaj także: