Oficjalnie: Zakończono rozgrywki w polskich niższych ligach. Co z awansami i spadkami?

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o decyzji w sprawie IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Zakończono w nich sezon 2019/2020 wstrzymany wcześniej przez epidemię koronawirusa.

PZPN poinformował o decyzji podjętej zgodnie przez prezesów Wojewódzkich Związków Piłki nożnej podczas czwartkowego spotkania z władzami związku. "Rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane" - czytamy w komunikacie. 

Zobacz wideo Piekarski: Jak czasem słyszę ministra Szumowskiego... Ludzie mogą złapać się za głowę

PZPN: IV liga i niższe klasy rozgrywkowe kończą sezon

Podjęto także decyzję w sprawie spadków i awansów we wszystkich zakończonych rozgrywkach. "Informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych" - informuje PZPN. 

Kolejne decyzje na posiedzeniu 12 maja

We wtorek, 12 maja ukaże się komunikat dotyczący decyzji w sprawie kontynuowania, albo zakończenia III ligi, ekstraligi kobiet i pozostałych rozgrywek PZPN. Wtedy odbędzie się kolejne posiedzenie, na którym zapadną kluczowe decyzje. Nieoficjalnie mówi się o tym, że nastąpi zakończenie sezonu także w tych rozgrywkach, a w trakcie rozmów najważniejszym tematem ma być kwestia spadków i awansów poszczególnych drużyn. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.