Wstrząsająca relacja z Hiszpanii. "Odejdź! Na zewnątrz! Korona! Dlaczego tu jesteś?"

Japońska bramkarka Realu Oviedo, Kanae Fukumura, zdradziła za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych zachowanie ludzie, którzy żartowali z niej i oskarżyli ją o noszenie koronawirusa. - Mężczyzna patrzy na mnie, a potem krzyczy: "Odejdź! Na zewnątrz! Korona! Dlaczego tu jesteś?" - ujawniła Fukumura na Twitterze.

Rośnie liczba incydentów rasistowskich wymierzonych w obywateli azjatyckich po wybuchu pandemii koronawirusa, której początek miał miejsce w chińskim mieście Wuhan. Przekonała się o tym na własnej skórze japońska bramkarka Realu Oviedo.

Zobacz wideo Piekarski: Jak czasem słyszę ministra Szumowskiego... Ludzie mogą złapać się za głowę

Japońska bramkarka Realu Oviedo była szykanowana: "Odejdź! Na zewnątrz! Korona"

Kanae Fukumura na swoim koncie w mediach społecznościowych opublikowała post, w którym wyjawiła, że została obrażono na tle rasowym. Za zgodą władz swojego klubu pojechała do swojej ojczyzny. Później ludzie w Madrycie robili sobie z niej niewybredne żarty. - Mężczyzna patrzy na mnie, a potem krzyczy: "Odejdź! Na zewnątrz! Korona! Dlaczego tu jesteś? - ujawnił Japonka na swoim Twitterze.

I dodała : - Chcę tylko wrócić do Japonii. Matka patrzy na mnie i mówi swoim dzieciom: "Chodźmy, chodźmy stąd". Potem wasze dzieci patrzą na mnie, a potem się śmieją. Idę ulicą i po prostu jestem smutna - napisała Kanae Fukumura.

Real Oviedo potępił obrzydliwe zachowanie ludzie i stanął w obronie Japonki

Nasz zawodniczka Kanae Fukumura uzyskała zezwolenie od klubu i właściwych władz na podróż do Madrytu i stamtąd lot do Japonii. Po wczorajszych wydarzeniach zgłoszonych przez Kanae w Madrycie klub i jego prezes José Moro Fernández potępiają to, co się stało. Zero tolerancji dla każdej formy rasizmu lub dyskryminacji. Cała nasza siła i miłość w zjednoczeniu z rodziną Kanae - brzmi treść posta zamieszczonego na oficjalnym profilu Realu Oviedo.

Przeczytaj także:

Więcej o: