Hiszpański piłkarz odmawia gry w piłkę. "Nie zasługuję na pensję. Jestem graczem zasad"

Fali, piłkarz Cadiz CF stwierdził, że nie będzie grał w piłkę nożną dopóki nie pojawi się szczepionka na COVID-19. - Nie będę pobierać pensji, ponieważ nie zasługuję na to. Wrócę, gdy pojawi się szczepionka lub lek, który powstrzyma COVID-19. Wyglądamy jak superbohaterowie, ale jesteśmy tylko ludźmi - oznajmił 26-latek.

Liga hiszpańska może wrócić do gry w czerwcu. Obecnie wszyscy piłkarze 1. i 2. ligi są poddawani testom na obecność koronawirusa. Jeden z graczy Cadiz CF postanowił wyłamać się z tej zasady i uznał, że obecnie nie ma co ryzykować, aby wrócić na boisku i ostatecznie zrezygnował z badania. Jego historię opisał dziennik "Marca".

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry.

Piłkarz lidera drugiej ligi hiszpańskiej nie będzie grał w piłkę i brał pensji w czasie pandemii

Rafael Jimenez Jarque znany jako Fali, stwierdził, że nie ma zamiaru grać w piłkę nożną. Jego aktualny klub Cadiz CF jest liderem II ligi hiszpańskiej po rozegraniu 31 kolejek, z jednym punktem przewagi nad Realem Saragossa. 26-letni obrońca, cytowany przez "El Partidazo" Cope i Radio MARCA odmówił przystąpienia do testów i powiedział, że na razie nie planuje występować w meczach swojego zespołu i grać w piłkę nożną.

- Nie będę pobierać pensji, ponieważ nie zasługuję na to, jestem graczem zasad. Po pierwsze, liczy się moje zdrowie i moich córek. Wrócę, gdy pojawi się szczepionka lub lek, który powstrzyma COVID-19. Jeśli nie chcą mnie w piłce nożnej, postaram się znaleźć jakąkolwiek pracę. Wiem, że muszę się z tym zmierzyć, ale nie wiem, kiedy będę w stanie pozbyć się tego strachu. Wyglądamy jak superbohaterowie, ale jesteśmy tylko ludźmi. W tej chwili mam zamiar poczekać, może za 10-15 dni wrócę do treningów - powiedział Fali.

Władze klubu nie zamierzają zawiesić piłkarza

Prezydent Cadiz CF, Manuel Vizcaino postanowił, że gracz jego zespołu nie zostanie ukarany. - Myli się, ale nikogo nie okłamuje. Fali się boi, a my musimy pracować, aby pozbył się tego strachu. Myślę, że do nas wróci - skomentował całą sytuację prezes ekipy z Kadyksu. W całej Hiszpanii stwierdzono już ponad 220 tys. osób przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarło ponad 25 tysięcy osób.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: