Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Herthy złamali zasady izolacji. Salomon Kalou wszystko nagrał. Burza w Niemczech

Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) opublikowała oficjalny raport dotyczący wyników testów na obecność koronawirusa wśród piłkarzy 1. i 2. Bundesligi oraz niezbędne wytyczne, aby rozgrywki w Niemczech mogły zostać wznowione. Następnie Salomon Kalou, piłkarz Herthy Berlin, ujawnił zaskakujący film z piłkarzami swojej drużyny, którzy łamią zasady izolacji. Tym samym wznowienie sezonu w Niemczech stanęło pod wielkim znakiem zapytania.

Bundesliga rozważa wznowienie rozgrywek jeszcze w maju - najprawdopodobniej w połowie miesiąca, choć wcześniej mówiło się nawet o 9 maja. Obecnie we wszystkim zespołach pierwszej i drugiej ligi niemieckiej przeprowadzane są testy na obecność koronawirusa. Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) postanowiła opublikować raport związany z badaniami na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej.

Wyniki z raport DFL dot. badań na obecność koronawirusa

Dotychczas wykonano testy we wszystkich 36 klubach pierwszej i drugiej ligi. Łącznie przebadano 1724 osoby: zawodników, innych pracowników zespołów takich jak trenerzy i fizjoterapeuci, a próbki badało pięć specjalistycznych laboratoriów w całych Niemczech. Potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem - informuje DFL.

Organizatorzy ligi nie chcą ujawniać, kto i z jakiego zespołu został zakażony. Niemieckie media kilka dni temu podały informację, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa stwierdzono u trzech piłkarzy 1. FC Koeln oraz jednego z VfB Stuttgart. To nie koniec testów, ponieważ każdy z zawodników dwóch najwyższych klas rozgrywkowych przejdzie je ponownie jeszcze w tym tygodniu.

Pomysł DFL polegający na indywidualnym przestrzeganiu ogólnych zasad higieny w życiu codziennym jest podstawowym warunkiem odpowiedzialności każdej osoby. Ponadto każdy klub ma robić wszystko, aby zapobiegać infekcjom na tyle, na ile jest to możliwe. Co więcej, nadrzędnym celem jest zapewnienie maksymalnej ostrożności poprzez zachowanie dystansu społecznego, a także stałe monitorowanie graczy.

Piłkarze zaczynają się buntować i łamią zasady

Cały projekt DFL może legnąć w gruzach, po tym, jak Salomon Kalou, piłkarz Herthy Berlin udostępnił nagranie z szatni swojej drużyny ze złamaniem kilku zasad bezpieczeństwa określonych w projekcie DFL. Piłkarz nagrał również wypowiedzi swoich kolegów, którzy narzekali na obecną sytuację, związaną z obniżeniem ich wynagrodzeń. Ich zdaniem są one dużo niższe niż miały być w rzeczywistości.

Cały film udostępniony przez Salomona Kolou można zobaczyć poniżej:

Oświadczenie władz ligi dotyczące incydentu z Salomonem Kalou

Reakcja DFL dotycząca zachowania Kalou była natychmiastowa. - Film Salomona Kalou z Herthy BSC jest absolutnie niedopuszczalny - brzmi treść oficjalnego komunikatu DFL. 

Hertha ukarała Salomona Kalou

Wobec Salomona Kalou zostały już wyciągnięte konsekwencje. Piłkarz został zawieszony ze skutkiem natychmiastowym przez Herthę, która poinformowała o tym na swojej stronie internetowej. - Salomon Kalou poprzez nagranie filmu wideo nie tylko spowodował wiele szkód dla Herthy BSC, ale przede wszystkim wywołał wielką dyskusję na temat wznowienia rozgrywek. Pokazał, że poszczególni gracze nie traktują koronawirusa poważnie. Chciałbym jednak wyraźnie podkreślić, że zwróciliśmy uwagę wszystkim na zasady dotyczące higieny i odległości między nimi. Zapewnimy ich ścisłe przestrzeganie. Kierujemy się wyraźnie przepisami organu odpowiedzialnego za zdrowie oraz wszystkimi zaleceniami. Salomon Kalou jest zasłużonym i doświadczonym graczem, ale zakres jego przewinienia wymaga konsekwentnego działania - powiedział Michael Preetz, dyrektor generalny Herthy.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .