BBC: Premier League ma pomysł na dokończenie sezonu. Wybierają stadiony, na których zagrają

Według brytyjskich mediów władze Premier League są przekonane, że uda się dokończyć obecny sezon. Według telewizji BBC pomóc ma w tym fakt, że mecze zostałyby rozegrane na neutralnych stadionach, których ma być mniej niż dziesięć.

Doboru obiektów władze w porozumieniu z klubami mają dokonać w kolejnych dniach, gdy skonsultują się z odpowiednimi służbami. Zgodnie z informacjami "BBC", w rozgrywaniu meczów na stadionach, na których nie gra zazwyczaj żaden z klubów, chodzi o kibiców. Nie gromadziliby się licznie pod bramami tak, jak miało to miejsce kilka razy jeszcze przed wybuchem epidemii. 

Zobacz wideo Top 6 goli polskich napastników w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Neutralne stadiony pomogą dokończyć sezon Premier League?

Według ekspertów opracowujących plan powrotu do gry w Premier League na okres meczów pozostałych do zakończenia sezonu trzeba będzie przeznaczyć około 40 tysięcy testów na obecność koronawirusa. W każdym klubie miałyby się odbywać po dwa razy w tygodniu. Minister kultury Wielkiej Brytanii, Oliver Dowden, który brał udział w telekonferencji klubów, zapewnia, że rozgrywki mogłyby wrócić tylko bez obecności kibiców na trybunach i przy pewności co do całkowitego braku zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa zawodników. 

Niedawno przedstawiano nieoficjalną datę powrotu rozgrywek na Wyspach - 8 czerwca. Na jednym ze spotkań władz ligi z przedstawicielami klubów oraz rządem padły rozwiązania, które mają pozwolić na jak najszybszy powrót graczy do treningów i meczów. Nikt nie chce doprowadzić do finansowej tragedii, która wiązałaby się z przedwczesnym zakończeniem sezonu.

W Premier League rozgrywki wstrzymano po rozegraniu 29 kolejek. Zostało jeszcze dziewięć regularnych i dwa zaległe mecze. Liderem jest Liverpool, który ma w dorobku 82 punkty i przewagę aż 25 punktów nad drugim Manchesterem City. 

Przeczytaj także:

Więcej o: