Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trzy przypadki koronawirusa w drużynie Bundesligi! Zastosowano procedurę dla klubów

Jak podaje klub FC Koeln na oficjalnej stronie internetowej, po przeprowadzeniu czwartkowych testów na koronawirusa, trzy osoby okazały się być zakażone. Nie podano nazwisk osób, których wynik okazał się pozytywny.

Klub poinformował, że trzy osoby, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, zostaną poddane 14-dniowej kwarantannie. W komunikacie nie podano ich nazwisk, ani nie potwierdzono, czy w tym gronie są piłkarze.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Trzy przypadki koronawirusa po testach w klubie Bundesligi. Kontynuują treningi

Badaniu poza zawodnikami poddano także członków sztabu szkoleniowego i osoby zaangażowane w sprawy organizacyjne klubu. Podjęto decyzję, że FC Koeln nie wstrzyma treningów. Te będą kontynuowane, a trzy osoby zostały po prostu odizolowane od reszty grupy. Oznacza to, że w FC Koeln zastosowano przygotowaną wcześniej procedurę dla klubów. 

Władze Bundesligi rozważają wznowienie rozgrywania spotkań jeszcze w maju - najprawdopodobniej w połowie miesiąca, choć wcześniej mówiło się nawet o 9 maja. FC Koeln po 25 kolejkach obecnego sezonu zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Liderem niemieckich rozgrywek jest Bayern Monachium z 55 punktami. 

Przeczytaj także: