Gwiazda Barcelony porównała piłkarzy do pracowników supermarketów

Ivan Rakitić zadeklarował gotowość do gry mimo pandemii koronawirusa. W rozmowie z hiszpańskimi mediami pomocnik przyznał, że jest w stanie podjąć ryzyko związane z wznowieniem rozgrywek.

Ivan Rakitić przyznał, że jest w stanie podjąć ryzyko gry, zważając na konsekwencje, jakie może przynieść powrót piłki nożnej. Aby uzasadnić swoje zdanie, Chorwat porównał pracę piłkarza do innych zawodów, jakie wykonują na co dzień obywatele Hiszpanii. 

- Takie samo ryzyko ponoszą wszyscy ludzie wracający do pracy. Pracownicy supermarketów także przebierają się w szatniach, mają taką samą lub większą możliwość zakażenia niż my. Oni podejmują ryzyko i ja też chcę się go podjąć. Myślę, że mamy dług wobec kibiców. Jestem pewien, że gdybyśmy ich zapytali o wznowienie rozgrywek, byliby szczęśliwi na powrót piłki nożnej - podsumował Ivan Rakitić.

Zobacz wideo

Ivan Rakitić chce wrócić do gry w piłkę nożną i nawołuje do spokojniejszej reakcji

- Chcę grać. Oczywistym jest, że próbując wrócić do gry, musimy mieć zapewnioną gwarancję sanitarną. Ale musimy też wiedzieć, że nigdy nie będą one pewne w 100 proc. - zaznaczył Chorwat.  Ivan Rakitić uważa, że ryzyko zakażenia będzie znikome. 

- Bez wątpienia i z pełną świadomością twierdzę, że ryzyko będzie naprawdę małe. Ale także ze względu na solidarność z kibicami, którzy towarzyszyli nam od pierwsze minuty i którzy będą w tym trwać przez wiele dni - powiedział dziennikowi "Marca" Ivan Rakitić

Zdaniem pomocnika istotną rolę w powrocie do piłki pełnią kibice. Chorwat uważa, że wznowienie rozgrywek pomogłoby uciec ludziom od strachu przed koronawirusem. - Musimy zrobić krok dla społeczeństwa. Bawić ludzi tym, co lubią. Abyśmy przestali myśleć o wirusach i chorobach i wrócić do żartów na temat przeciwnej drużyny z sąsiadem - dodał piłkarz.  

Na obecną chwilę nie podano oficjalnej informacji o powrocie La Liga. Zdaniem premiera Hiszpanii, piłka nożna w kraju nie wróci przed początkiem lata. UEFA na podjęcie decyzji i rozplanowanie wznowienia rozgrywek dała federacjom krajowym czas do 25 maja. 

Więcej o: