Jasny komunikat szefa komisji medycznej FIFA ws. dokończenia lig! To może być koniec

Trwają przygotowania do wznowienia obecnego sezonu w wielu piłkarskich ligach. Rozgrywki zakończono w Holandii i we Francji. Szef komisji medycznej FIFA doradza władzom pozostałych lig podobne działania. - To nie kwestia pieniędzy, a życia i śmierci - mówi Michel D'Hooghe w rozmowie z "The Daily Telegraph".

Działacz twierdzi, że władze największych krajowych rozgrywek powinny skończyć obecny sezon i zająć się przygotowaniami do następnego. Ten zgodnie z jego słowami powinien się zacząć w drugiej połowie sierpnia, albo na początku września. Jeśli największe ligi postanowią wrócić do rozgrywania meczów, według d'Hooghe'a czeka nas kolejny masowy przyrost zakażeń koronawirusem.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Szef komisji medycznej FIFA radzi ligom kończyć sezon: To sprawa życia i śmierci

- Będę szczęśliwy, jeśli uda nam się spokojnie i dogodnie rozpocząć następny sezon. Teraz wszystko zależy od najwyżej postawionych osób w danych państwach. To proste. Futbol przestaje być najważniejszą kwestią w naszym życiu - opisywał d'Hooghe dla "The Daily Telegraph".

We wtorek podjęto decyzję o zakończeniu obecnego sezonu francuskich rozgrywek Ligue 1 i Ligue 2. Wcześniej na taki krok zdecydowano się także w Holandii przy Eredivisie. Większość europejskich lig planuje wznowić rozgrywki - z Bundesligą, Serie A, czy Premier League na czele. Pierwszy mecz od wstrzymania ekstraklasy w Polsce zaplanowano na 29 maja. Wcześniej miałyby się odbyć ostatnie spotkania ćwierćfinałowe Pucharu Polski.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: