Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michał Probierz podjął decyzję ws. Janusza Gola! Surowa kara dla kapitana Cracovii

Cracovia zamieściła na swoim koncie na Twitterze infromację od Michała Probierza. Trener krakowian przekazał w niej, że Janusz Gol nie jest już kapitanem I drużyny. To pokłosie braku zgody zawodnika na obniżenie wynagrodzenia o 50%, jak w przypadku innych zawodników i pracowników klubu.

W Cracovii wprowadzono cięcia budżetowe. Wszyscy piłkarze, członkowie sztabu szkoleniowego, a także drużyn rezerw i juniorów zgodzili się na obniżkę pensji. Jedyną osobą, która nie wyraziła na to zgody, jest Janusz Gol, kapitan pierwszej drużyny. Janusz Filipiak skrytykował zawodnika w rozmowie z "Super Expressem". - Przyszli do mnie rodzice juniorów starszych z propozycją, by ich synom zmniejszyć pobory. Ci państwo wykazali się większą odpowiedzialnością za klub niż kapitan Janusz Gol - mówił właściciel krakowian. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek szczerze o tym, kto zapłaci za testy na koronawirusa dla piłkarzy ekstraklasy

Janusz Gol nie chciał się zgodzić na obniżkę pensji. Probierz odebrał mu opaskę kapitana Cracovii

Trener Michał Probierz w oświadczeniu opublikowanym na twitterowym koncie klubu określa zachowanie Janusza Gola jako "brak szacunku do pozostałych zawodników, jak i pracowników Cracovii, a także brak odpowiedzialności za drużynę w tym trudnym dla wszystkich okresie". 

Janusz Gol trafił do Cracovii w sierpniu 2018 roku. Wcześniej grał w Amkarze Perm, Legii Warszawa i GKS-ie Bełchatów. W tym sezonie ekstraklasy w 23 występach zdobył jednego gola i zaliczył dwie asysty. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .