Jest stanowisko hiszpańskiego ministra zdrowia ws. wznowienia La Ligi. Fatalne informacje dla kibiców

Nie wiadomo, kiedy wróci do gry liga hiszpańska. Jej władze uważają, że La Liga wznowi sezon najpóźniej w czerwcu. Inne spojrzenie na tę kwestię ma hiszpański minister zdrowia. - Uważam, że piłka nożna nie wróci do gry przed początkiem lata - powiedział Salvador Illa.

Rozgrywki La Liga są wstrzymane od połowy marca i nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. Władze w Hiszpanii są zdania, że liga będzie mogła wrócić do gry na przełomie maja i czerwca. Wszystkim stronom zależy na maksymalnym skróceniu przerwy spowodowanej pandemią, ze względu na ogromny wpływ piłki nożnej na hiszpańską gospodarkę, która bardzo mocno ucierpiała z powodu kryzysu - pisał kilka dni temu w swoim tekście, Karol Górka, dziennikarz Sport.pl. Spore wątpliwości związane z powrotem rozgrywek w tym terminie ma hiszpański minister zdrowia, Salvador Illa.

Zobacz wideo

Hiszpański minister zdrowia o powrocie rozgrywek La Liga

- Nie mogę powiedzieć, że piłka nożna wróci do gry przed początkiem lata. Byłoby nieroztropne, żebym przedstawił ostateczny pogląd na ten temat - powiedział hiszpański minister zdrowia. Przypomnijmy, że zespoły La Liga otrzymały pozwolenie na powrót do treningów już na początku maja pod warunkiem przestrzegania zaleceń rządowych.  Raporty wskazują, że kluby La Liga mogłyby powrócić do ponownej rywalizacji 6 lub 13 czerwca. Po 27 kolejach ligi hiszpańskiej liderem jest FC Barcelona, która ma dwa punkty przewagi nad Realem Madryt.

Trener Barcelony: Ta propozycja jest niewykonalna

Trener Barcelony, Quique Setien, stwierdził ostatnio, że propozycja Hiszpańskiego Związku Piłki nożnej (RFEF) dotycząca wznowienia sezonu La Liga jest "niewykonalna". - Przeczytałem protokół i myślę, że jest on niewykonalny. To jest bardzo trudne logistycznie. Każdy chce być gotowy na kontynuowanie rozgrywek, ale nie nastąpi to, dopóki władze nie będą w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa - powiedział Setien stacji radiowej "RAC1". Hiszpania jest krajem, który został poważnie dotknięty pandemią koronawirusa. Dotychczas zmarło tam ponad 23 tys. osób. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: