FIFA szykuje kontrowersyjną zmianę w piłce nożnej! Dotknie wszystkie kraje, które przerwały ligę

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) planuje powiększenie liczby zmian w trakcie trwania każdego meczu. Zamiast trzech będzie dopuszczalnych aż pięć - informuje "The Sun". Zmiany muszą być jeszcze zatwierdzone przez International Football Association Board, czyli organizacją normalizującą przepisy w futbolu.

Nowa zasada jest podyktowana sytuacją związaną z kryzysem epidemicznym. Piłkarze po powrocie na boisko będą musieli grać co trzy-cztery dni, co sprawi, że będą bardziej narażeni na kontuzje. Poszerzenie liczby zmian spowodowałoby ograniczenie urazów. Jednak aby nowa zasada weszła w życie, potrzeba zgody Międzynarodowej Rady Futbolu (IFAB), która odpowiada za przepisy dotyczące gry w piłkę nożną - możemy przeczytać na łamach "The Sun"

Bezpieczeństwo graczy jest jednym z głównych priorytetów FIFA. Jednym z powodów do niepokoju jest to, że wyższa niż normalnie częstotliwość meczów może zwiększać ryzyko potencjalnych kontuzji z powodu przeciążenia zawodnika - tłumaczy rzecznik FIFA. 

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej.

Rewolucyjna zmiana IFAB w porozumieniu z organizacją FIFA

Nowy przepis miałby obowiązywać we wszystkich rozgrywkach w sezonie, który został przerwany ze względu na koronawirusa oraz w turniejach, które są zaplanowane na 2021 rok. UEFA wyznaczyła termin zakończenia lig krajowych do 2 sierpnia, aby była możliwość dokończenia sezonu w europejskich pucharach, Lidze Mistrzów i Lidze Europy między 7 a 29 sierpnia.

W meczach międzynarodowych pięć zmian może obowiązywać aż do końca 2021 roku. Wygląda więc na to, że jeśli nowa zasada zostanie uchwalona, to będzie ona miała zastosowanie w przyszłorocznych mistrzostwach Europy i turnieju Copa America.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: