Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny kraj zawiesza rozgrywki. Nie ma tam ani jednego przypadku koronawirusa

Tadżykistan został kolejnym państwem, które zawiesiło piłkarskie rozgrywki. Co ciekawe, według oficjalnych informacji wcale nie chodzi tam o epidemię koronawirusa. Przyczyną miałyby być wzmożone zachorowania na zapalenie płuc, czy podejrzenia świńskiej grypy.

Rozgrywki w Tadżykistanie są możliwe do przeprowadzenia ze względu na brak potwierdzonych przypadków zakażenia. - Dzięki Bogu, w Tadżykistanie nie ma koronawirusa, więc nowy sezon piłkarski się rozpocznie - mówił cytowany przez "The Guardian" na początku kwietnia Witalij Lewczenko, trener Istiqlolu na konferencji prasowej. Istiqlol to klub, który w 2019 roku stał się pierwszym, który zdobył sześć tytułów mistrza Tadżykistanu z rzędu. W sobotę 4 kwietnia wygrał w finale Superpucharu 2:1 przeciwko Khujand.

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

Kolejny kraj zawiesza rozgrywki. Ale nie ma tam ani jednego przypadku koronawirusa

Ligowe rozgrywki rozpoczęły się dzień później, a spotkania rozgrywano przy pustych trybunach. Teraz rząd podjął jednak decyzję, że w przyszłym tygodniu zostaną zawieszone, podobnie jak wszystkie sportowe wydarzenia w kraju. Władze rozgrywek zastosują się do decyzji, ale w niedzielę dograne mają zostać jeszcze trzy mecze ligowe. Według oficjalnej decyzji następne spotkania zaplanowano dopiero na 10 maja. Decyzja ma związek nie z epidemią koronawirusa, a coraz częstszymi zachorowaniami na zapalenie płuc i podejrzeniami świńskiej grypy. 

Inne państwo w Azji Środkowej, Turkmenistan oficjalnie zakazało słowa "koronawirus" i niedawno wznowiło piłkarskie rozgrywki, o czym pisał dziennikarz Sport.pl, Dominik Lenart. Wspomniany Istiqol jest także liderem ligowej tabeli w Tadżykistanie z dziesięcioma punktami po czterech meczach. Druga pozycja aktualnie przypada Fayzkand z ośmioma punktami, a trzecia dla Khatlon, które ma jeszcze rozegrać jeden mecz przed zawieszeniem rozgrywek i siedem punktów w dorobku. Z ligi na ten moment spadłby Istaravshan, które nie zdobyło jeszcze ani jednego punktu. 

Przeczytaj także: 

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .