Nowe informacje o stanie zdrowia Juniora Sambii. "Strzeżcie się"

Stan zdrowia Juniora Sambii przebywającego na oddziale intensywnej terapii, uległ znacznej poprawie. 23-letni piłkarz Montpellier nie jest już w śpiączce farmakologicznej i oddycha samodzielnie - poinformował francuski portal europe1fr.

Junior Sambia to pierwszy piłkarz ligi francuskiej, który miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, choć wcześniejsze badania wykluczyły chorobę COVID-19. Do szpitala trafił z objawami zapalenia żołądka. Miał opuścić placówkę, ale jego stan nagle się pogorszył.

Przez trzy dni miał silną biegunkę przypominającą zapalenie żołądka i jelit. Potem, we wtorek rano, trafił do szpitala. Dostał wynik testu na COVID-19 i ten był negatywny. Junior miał opuścić szpital w środę, ale jego stan nagle się pogorszył. Miał coraz więcej problemów z oddychaniem - przekazał agent piłkarza, Frederic Guerra rozmowie z "Le Parisien".

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

Agent: Musiał zarazić się podczas zakupów

Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej i ponownie zdecydowali się na wykonanie testu na obecność koronawirusa. Ten potwierdził zakażenie zawodnika. W piątek jego stan był stabilny. Nie pogorszył się, ani nie poprawił.

- Samba naprawdę przestrzegał zaleceń odnośnie izolacji. Robił wszystko jak należy. Musiał zarazić się wirusem podczas zakupów - dodał agent.

Nowe informacje o stanie zdrowia Juniora Sambii

Jego agent, Frédéric Guerra, w sobotę w "Europie 1" przekazał dobrą informację o stanie zdrowia 23-letniego zawodnika. - Protokół był przestrzegany, ostatniej nocy przestaliśmy podawać mu środki znieczulające. Junior Sambia oddycha już samodzielnie, ale jest bardzo zmęczony. Czeka go długi proces leczenia i pozostaje cały czas pod obserwacją. Nie oczekujemy komplikacji, rzeczy czasem mają się lepiej, a czasem gorzej - wyjaśnił jego agent, cytowany przez portal europe1.fr.

I dodał: - Pozostaje w dobrych relacjach z jego tatą. To są naprawdę trudne czasy z powodu lęku, odległości i braku informacji. Kiedy jesteśmy w tym wieku, nie czujemy się zagrożeni, strzeżcie się, ponieważ wróg jest niewidzialny - zakończył agent piłkarza.

Junior Sambia to piłkarz Montpellier, który w tym sezonie zagrał w 17 meczach Ligue 1 i zdobył jedną bramkę. Zawodnik we wtorek rano trafił do szpitala. Głównymi objawami było ciężkie zapalenie żołądka i jelit. Pierwsze wykonane mu testy na obecność koronawirusa nie potwierdziły obecności patogenu.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: