Piłkarz Ajaksu oburzony decyzją władz holenderskiej piłki. "Powinniśmy być mistrzem"

Hakim Ziyech jest oburzony decyzją władz holenderskiej piłki. Piłkarz uważa, że Ajax Amsterdam powinien dostać tytuł mistrza Holandii po zakończeniu rozgrywek. - Zasłużyliśmy na to. Wolałbym wygrać na boisku, ale to Ajax powinien być mistrzem - powiedział w wywiadzie z "Algmeen Dagblad".

Według Hakima Ziyecha to Ajax Amsterdam powinien zostać mistrzem Holandii. "Nie interesują mnie dyskusje o, tym czy AZ było lepsze, bo z nami dwa razy wygrało. Wolałbym wygrać tytuł na boisku, ale dla mnie to właśnie Ajax powinien dostać tytuł w tym sezonie. Zasłużyliśmy na to" - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami gazety "Algmeen Dagblad".

Zobacz wideo

Ziyech: Ajax powinien być mistrzem Holandii

Marokańczyk opowiedział także w rozmowie o decyzji o opuszczeniu klubu po sezonie. - Dokonaliśmy tu czegoś wyjątkowego, jestem tego pewny. To były ciekawe lata, a moja kariera jak zwykle pełna jest wzlotów i upadków. Tu byłem otoczony wspaniałymi zawodnikami i mimo że nie lubię całowania logo i mówienia o przynależności do klubu, naprawdę poczułem, że Ajax jest mój - mówił.

Potwierdził także, że sytuacja z epidemią koronawirusa nie zmieni nic w sytuacji jego transferu do Chelsea, które zapłaciło za piłkarza 40 milionów euro. Będzie zawodnikiem londyńskiego klubu od 1 lipca. Ziyech grał w Ajaxie od sierpnia 2016 roku. W tym sezonie Eredivisie w 21 meczach zdobył sześć goli i trzynaście razy asystował.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: