23-letni piłkarz na intensywnej terapii przez koronawirusa! "Musiał zakazić się na zakupach"

23-letni piłkarz Montpellier Junior Sambia jest na oddziale intensywnej terapii. Piłkarz miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, choć wcześniejsze badania wykluczyły chorobę COVID-19. Do szpitala trafił z objawami zapalenia żołądka. Miał opuścić placówkę, ale jego stan nagle się pogorszył.

Junior Sambia to piłkarz Montpellier, który w tym sezonie zagrał w 17 meczach Ligue 1 i zdobył jedną bramkę. Zawodnik we wtorek rano trafił do szpitala. Głównymi objawami było ciężkie zapalenie żołądka i jelit. Pierwsze wykonane mu testy na obecność koronawirusa nie potwierdziły obecności patogenu. Choroba rozwijała się jednak w kolejnych godzinach.

Pierwszy test nie potwierdził wirusa

Początkowo piłkarz trafił do Clinique du Parc w Castelnau-le-Lez, ale klinika nie była przystosowana do leczenia tak gwałtownych objawów, które zaskoczyły lekarzy. Medyków zaniepokoiły również coraz większe problemy piłkarza z oddychaniem. Zawodnika przeniesiono więc do CHU Arnaud-de-Villeneuve w Montpellier. 

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

- Przez trzy dni miał silną biegunkę przypominającą zapalenie żołądka i jelit. Potem, we wtorek rano, trafił do szpitala. Dostał wynik testu na COVID-19 i ten był negatywny. Junior miał opuścić szpital w środę, ale jego stan nagle się pogorszył. Miał coraz więcej problemów z oddychaniem - przekazał agent piłkarza, Frederic Guerra rozmowie z "Le Parisien".

Agent: Musiał zarazić się podczas zakupów

Lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej i ponownie zdecydowali się na wykonanie testu na obecność koronawirusa. Ten potwierdził zakażenie zawodnika. W piątek jego stan był stabilny. Nie pogorszył się, ani nie poprawił.

- Samba naprawdę przestrzegał zaleceń odnośnie izolacji. Robił wszystko jak należy. Musiał zarazić się wirusem podczas zakupów - dodał agent.

Więcej o: