Legenda Manchesteru United: Pomysł obcinania pensji piłkarzom jest bezsensowny

Roy Keane, były zawodnik Manchesteru United, powiedział, że gracze robią duży błąd, godząc nie na obniżkę swoich płac w dobie pandemii koronawirusa. - Pomysł o obcinaniu pensji piłkarzom jest dla mnie bezsensowny. Nikt nie powinien się wtrącać w to, co zamierzasz zrobić ze swoimi zarobkami - stanowczo stwierdził ekspert "Sky Sports".

Pandemia koronawirusa sprawiła, że coraz więcej klubów ligi angielskiej zdecyduje się zmniejszenie wynagrodzenia swoim piłkarzom. Roy Keane, były piłkarz Manchesteru United, a obecnie ekspert "Sky Sports" postanowił odnieść się do tej kwestii w rozmowie z angielskimi mediami. 

Zobacz wideo Arka: Chcemy dokończyć sezon. W zamian oczekujemy nowych zasad

Roy Keane o obniżaniu pensji piłkarzom w lidze angielskiej

- Pomysł o obcinaniu pensji graczom jest dla mnie bezsensowny. To zależy indywidualnie od każdej osoby. Wiem, że na zawodnikach wywierana jest presja z tego powodu. ale nikt nie powinien się wtrącać w to, co zamierzasz zrobić ze swoimi zarobkami. Przecież część z nich gra w dużych klubach. Pobierasz pensję i jeśli chcesz być hojny, to możesz zrobić wszystko. Jestem zaskoczony tym, w jaki sposób media i kibice naciskają, aby piłkarze zrzekali się części swoich wynagrodzeń - powiedział Keane, cytowany przez portal "The Guardian".

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: