Ibrahimović zlekceważył zalecenia szwedzkich władz. Wziął udział w sparingu i strzelił gola

Zlatan Ibrahimović pomimo pandemii koronawirusa postanowił wziąć w piątek udział w towarzyskim meczu Hammarby, w którym strzelił gola. Szwed zlekceważył tym samym zalecenia skandynawskiego kraju, według których obowiązuje zakaz rozgrywania jakichkolwiek spotkań.

38-letni napastnik powrócił do rodzinnej Szwecji po przerwaniu sezonu Serie A ze względu na rozprzestrzeniająca się pandemię koronawirusa. Szwed jest współwłaścicielem Hammarby, posiadając pakiet 25 proc. akcji tego klubu. W piątek Zlatan Ibrahimović zagrał w towarzyskim spotkaniu i strzelił gola. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w Szwecji obowiązuje obecnie zakaz rozgrywania meczów piłkarskich.

Zobacz wideo Zlatan Ibrahimović i

Ibrahimović zlekceważył zalecenia szwedzkich władz i wziął udział w sparingowym meczu

Portal "Sky Sports" donosi, że wewnętrzny sparing odbył się bez udziału publiczności na stadionie Tele2 Arena. Hammarby  rywalizowało z dwoma miejscowymi klubami Bajans i IK Frej. Towarzyski mecz był transmitowany na cyfrowej platformie w Szwecji. Kilka dni temu Szwedzkie Ministerstwo Zdrowia wydało zalecenie, aby nie rozgrywać żadnych meczów towarzyskich. Oprócz tego należy również ograniczyć kontakt podczas treningów. Według doniesień medialnych po zakończeniu sparingu wszyscy gracze uścisnęli sobie dłonie i robili wspólne zdjęcia z Ibrahimoviciem - czytamy na portalu espn.com.

Ibrahimovic ma zostać w Szwecji i kontynuować treningi z Hammarby, dopóki nie zostaną zniesione ograniczenia podróży do Włoch, aby mógł swobodnie wrócić do swojego klubu, AC Milan.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: