Adebayor tłumaczy, dlaczego nie pomaga w walce z koronawirusem. "Będę robił, co będę chciał"

- Zgadza się, nie pomagam. Bedę robił, co będę chciał - powiedział Emmanuel Adebayor w mediach społecznościowych. Były piłkarz Arsenalu odpowiedział w ten sposób na zarzuty dotyczące braku jego zaangażowania w pomoc w walce z koronawirusem w Afryce.

Już niemal 100 osób zaraziło się koronawirusem w Togo. Afrykańskie kraje przez długi okres na pandemię patrzyły z boku, ale teraz choroba rozprzestrzenia się także na ich terenie. Dlatego też coraz więcej znanych osób, m.in. ze świata sportu, angażuje się w pomoc służbom medycznym.

Zobacz wideo

Były piłkarz Arsenalu o pomocy w walce z koronawirusem: "Będę robił, co będę chciał"

W pomoc ostatnio zaangażowali się m.in. Samuel Eto'o i Didier Drogba. Wiele osób liczyło więc na to, że pomoże także inny znakomity afrykański napastnik, Emmanuel Adebayor. On co prawda najlepsze lata ma już za sobą, ale wciąż jest czynnym piłkarzem, co - w kontekście finansowym - sprawia, że społeczeństwo oczekuje od niego reakcji na ludzką tragedię w jego ojczyźnie. Togijski zawodnik, obecnie grający w paragwajskiej Olimpii Asuncion, ma jednak inne zdanie, które wyraził za pośrednictwem mediów społecznościowych, odpowiadając tym, którzy za brak pomocy go krytykowali. - Zgadza się, nie pomagam. Będę robił, co będę chciał - przyznał zawodnik.

I dodał: Możecie porównywać mnie do Eto'o czy do Drogby, ale ja nie jestem żadnym z nich. Ja jestem Emmanuel Adebayor.

Więcej o: