Kolejne rozgrywki w Anglii oficjalnie zakończone! Zdecydowała większość klubów

Rozgrywki na piątym i szóstym poziomie w Anglii zostały zakończone. Zarząd ligi nie zdecydował jeszcze o tym, co zrobić z wynikami sportowymi.

Rozgrywki na piątym i szóstym poziomie w Anglii były zawieszone od 16 marca. W środę National League ogłosiło, że w związku z pandemią koronawirusa zostają one zakończone, a kwestie awansów i spadków są obecnie uważnie dyskutowane. 

Zobacz wideo Dwa główne źródła zachorowań.

Decyzja została podjęta na podstawie wyników głosowania, które w klubach przeprowadził zarząd ligi. Głosy oddało 90 procent klubów i wynika z nich, że zdecydowana większość była za zakończeniem rozgrywek. Chociaż część klubów jeszcze nie oddała głosów, to jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu ligi, one i tak już nie miałyby wpływu na wynik głosowania i podjętą decyzję.

"Zarząd postanowił ogłosić decyzję już teraz, przed otrzymaniem reszty głosów, które i tak nie zmieniłyby wyniku głosowania. Robimy to, by ułatwić klubom podejmowanie jak najszybszych decyzji biznesowych. "Opcje dotyczące wyników sportowych w sezonie 2019/20 pozostają pod uważną analizą, a kolejne informacje zostaną podane w odpowiednim czasie" - czytamy w oświadczeniu ligi.

Z National League (piąty poziom) do League Two zwykle awansowały dwie drużyny. Z ligi spadały zaś cztery, które zastępowane były mistrzami oraz zwycięzcami play-offów z National League North i National League South. Rozgrywki od siódmej ligi w dół zostały w Anglii zakończone już w marcu, a ich wyniki unieważniono. 

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: