Romelu Lukaku: Już w styczniu 23 piłkarzy było chorych. Przysięgam, to nie żart

- 23 zawodników było chorych, przysięgam, to nie żart - w rozmowie z dziennikarką Kat Kerkhofs powiedział Romelu Lukaku. Belgijski napastnik zasugerował w ten sposób, że cała drużyna Interu Mediolan zachorowała na koronawirusa już w styczniu, gdy choroba teoretycznie panowała jeszcze tylko w Chinach.

Ponad 2,5 mln zarażonych, ponad 176 tys. zmarłych - to koronawirus w liczbach. Pandemia, która narodziła się w styczniu w Chinach, opanowała cały świat. W Europie najpoważniej sytuacja wygląda w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Tam choroba dotarła w marcu, choć niektórzy sugerują, że była tam wcześniej. Zrobił to m.in. Romelu Lukaku.

Zobacz wideo Sportowa rozmowa dnia. Z Tomaszem Pasiecznym - skautem Arsenalu , rozmawia Dawid Szymczak

Romelu Lukaku zasugerował, że cała drużyna Interu przeszła koronawirusa

Belgijski napastnik opowiedział o dziwnej sytuacji, jaka miała miejsce w Interze na początku roku. - 23 zawodników było chorych, przysięgam, to nie żart - powiedział Lukaku - Graliśmy z Cagliari, każdy z nas kasłał, większość miała gorączkę. Po 25 minutach Milan Skriniar musiał zejść boiska. Nie miał siły dalej grać, mało brakowało, a po prostu by zemdlał - dodał.

Lukaku opowiedział też o tym, jak sam się czuł. - Podczas rozgrzewki przed tamtym meczem poczułem nagłe uderzenie gorąca, nie miałem czegoś takiego od wielu lat. Po meczu miałem spotkanie biznesowe, ale musiałem je odwołać. Musiałem się jak najszybciej położyć - przyznał 26-latek, który zasugerował, że prawie cała drużyna Interu zaraziła się koronawirusem. - Wtedy nikt nie robił jednak jeszcze testów, więc nie mogę tego stwierdzić z pewnością.

Przeczytaj także:

Więcej o: