Oficjalnie: PZPN podał terminy powrotu piłki nożnej. Najpierw Puchar Polski

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował oświadczenie, w którym podał terminy powrotu Fortuna I Ligi oraz II Ligi. Zgodnie z oświadczeniem piłkarze drugiego i trzeciego szczebla rozgrywkowego w Polsce wrócą na boiska między 30 maja a 6 czerwca. Wyznaczono także datę rozegrania zaległych spotkań Pucharu Polski. Na razie nie wiadomo, kiedy do gry wrócą rozgrywki Ekstraklasy. Prawdopodobnie ich wznowienie zbiegnie się z terminem wznowienia I ligi.

Polska piłka nożna powoli wraca do życia. Pandemia koronawirusa w naszym kraju na razie nie zwalnia, ale władze PZPN opracowały plan, który mimo rozprzestrzeniającej się choroby umożliwi powrót piłkarzy na boiska. Przedstawiciele polskiej federacji opublikowali specjalny komunikat, w którym podali terminy, w jakich do gry wrócą zespoły z drugiego i trzeciego szczebla rozgrywek. Poinformowano także, kiedy rozegrane zostaną zaległe spotkania Pucharu Polski.

Zobacz wideo

PZPN wyznaczył daty powrotu do gry! Wiadomo, kiedy pierwsze mecze

"Wznowienie rozgrywek Fortuna I Ligi oraz II ligi nastąpi w okresie pomiędzy 30 maja a 6 czerwca 2020 roku i planowane jest rozegranie wszystkich zaległych kolejek, tj. 23 – 34 i meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia sezonu 2019/2020 po 30 czerwca 2020" - czytamy w komunikacie.

Oświadczenie zawiera także informację dotyczącą rozegrania zaległych spotkań Pucharu Polski. Starcia 1/4 finału przeprowadzone zostaną 27 maja. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów półfinałowych.

Na razie nie wiadomo, kiedy wrócą pozostałe rozgrywki. "Zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie" - czytamy. Nie wiadomo też, kiedy do gry wrócą rozgrywki Ekstraklasy. Prawdopodobnie ich wznowienie zbiegnie się z terminem wznowienia I ligi.

Przeczytaj także:

Więcej o: