Były piłkarz Wisły Kraków o złej sytuacji w swoim kraju: Ludzie leżą na podłogach

Donald Guerrier opowiedział, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w jego rodzinnym Haiti. - Ludzie mają problem z odebraniem rządowych zaleceń, bo nie mają radia ani telewizora. Zdarza się, że pacjenci, zamiast na łóżkach, leżą na szpitalnych podłogach - powiedział były piłkarz Wisły Kraków.

W Haiti naliczono jak dotychczas 44 przypadki zakażenia koronawirusem. O sytuacji w tym kraju opowiada w rozmowie z "Super Expressem" Donald Guerrier, były zawodnik Wisły Kraków. Jego zdaniem chorych jest dużo więcej. -  Ludzie w moim kraju nie słuchają porad, nie stosują się do zaleceń. Jest problem z edukacją, taką bazową. Na nieco ponad 10 milionów ludzi, 8 milionów może mieć problem z odebraniem rządowych zaleceń, bo… nie mają jak ich odebrać. Bo nie mają w domu radia czy TV - zdradził 31-latek.

Zobacz wideo Krychowiak o obniżce wynagrodzeń w klubie:

Donald Guerrier zbiera pieniądze na szpitale

Guerrier zaangażował się w walkę ze skutkami pandemii. Przekazał pieniądze na 20 tys. łóżek szpitalnych. Tych w Haiti cały czas brakuje. - Zdarza się, że ludzie, zamiast na łóżkach, leżą na szpitalnych podłogach, korytarzach - dodał.

Były wiślak założył fundację, która zbiera fundusze na środki ochrony osobistej dla lekarzy i inne potrzebne sprzęty. - Wysyłam co mogę. Maski, przedmioty do dezynfekcji - przyznał Guerrier, który występował w Krakowie w latach 2013-2016. Obecnie jest zawodnikiem azerskiego Neftczi Baku.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: