Piłkarze zrzekli się całych swoich pensji! Wielki gest słynnego klubu

Zawodnicy AS Roma wspólnie zgodzili się zrzec czteromiesięcznej pensji na rzecz stworzenia funduszu, który pozwoli wypłacać pełne wynagrodzenie pracownikom klubu. Gest chwali dyrektor klubu, Guido Fienga. "Piłkarze pokazali, że nasz zespół to jedność na każdym poziomie jego funkcjonowania" - stwierdził.

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy klubu zrezygnowali z otrzymywania wynagrodzenia za marzec, kwiecień, maj i czerwiec. Tym samym AS Roma zaoszczędzi kilkadziesiąt milionów euro, których stratę wywołałoby zatrzymanie rozgrywek i regularnego funkcjonowania włoskiej drużyny na czas epidemii koronawirusa

Zobacz wideo Top 5 asyst Polaków w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Piłkarze AS Roma zrezygnowali z czterech miesięcy wypłacania pensji. Pomogą klubowi

Piłkarze Romy na tym jednak nie poprzestali. Stworzyli fundusz, przez który wspomogą wszystkich pracowników klubu w ten sposób, żeby otrzymywali pełne wynagrodzenie. Część z nich była już objęta programem ochrony włoskiego rządu, ale zawodnicy zdecydowali się dołożyć do tej pomocy tak, żeby wszyscy otrzymali brakujące pieniądze.

"Pokazali, że Roma to jedność"

"Jesteśmy gotowi grać tak szybko, jak to będzie możliwe. Rozumiemy jednak także, że to nie może być jedyne działanie w kierunku postawienia się konsekwencjom ekonomicznym, jakie wywoła epidemia. Dlatego przedstawiamy ten projekt funduszu i liczymy, że pomoże klubowi i jego pracownikom lepiej wznowić działalność Romy" - piszą w oświadczeniu piłkarze, na których czele stanął kapitan Edin Dżeko

"Piłkarze pokazali, że nasz zespół to jedność na każdym poziomie jego funkcjonowania" - stwierdził dyrektor klubu, Guido Fienga. "Rozumieją jego wartości i musimy im podziękować za tak wspaniały gest na rzecz innych członków naszej wspólnej społeczności" - wskazywał. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: