Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze wrócili do domów po 104 dniach! Czekali na nich kibice

Klub ligi chińskiej, Wuhan Zall jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa wyleciał z Chin na zgrupowanie. Przez chaos, jaki wywołała choroba pozostawali poza krajem przez 104 dni. W sobotę wrócili do swoich domów i zostali przywitani przez poruszonych sytuacją fanów.

Drużyna Wuhan Zall wyleciała do Hiszpanii na obóz przygotowawczy przed nowym sezonem ligi chińskiej. Ten nie zdążył jednak wystartować przez epidemię koronawirusa, a zawodnicy zostali uwięzieni w Europie. Ich kraj zamknął granicę, a zespoły, z którymi mieli się zmierzyć w towarzyskich spotkaniach, odwoływały je ze względu na obawy o własne bezpieczeństwo. 

Zawodnicy Wuhan Zall po 104 dniach wrócili do domów

Jak podaje telewizja BBC 16 marca drużyna została przetransportowana z Niemiec do Shenzen i odbyła tam trzy tygodnie kwarantanny. W sobotę wieczorem w końcu udało im się wrócić do Wuhan pociągiem. Na stacji czekało na nich wielu oddanych i wzruszonych fanów. Po 104 dniach nieobecności zawodnicy mogli wreszcie wrócić do swoich domów. 

 

Drużyna ma teraz spędzić trochę czasu ze swoimi rodzinami, a następnie, gdy tylko będzie to możliwe, wznowić treningi. Chińska Super League miała rozpocząć nowy sezon 22 lutego, ale ten termin jest już oczywiście zupełnie nieaktualny. Nowego do tej pory jednak nie ustalono. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .