Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest wielki precedens! Wielkie wsparcie dla holenderskich klubów piłkarskich. Wspaniały gest telewizji

Holenderska telewizja FOX Sports zdecydowała się wypłacić wszystkie środki przysługujące klubom za cały sezon 2019/2020! To wielkie wsparcia dla klubów, które znalazły się na skraju bankructwa przez pandemię koronawirusa.

Holenderskie kluby mogą być bardzo zadowolone, bo dzięki wypłaceniu pozostałych transz z tytułu praw do transmisji Eredivisie, kluby dostały tak bardzo potrzebny oddech finansowy. Liga została zawieszona ponad miesiąc temu i niestety niewiele wskazuje na to, że ten sezon zostanie dograny do końca.  - Nasza telewizja chce udzielić klubom wsparcia finansowego, aby zespoły musiały się martwić o swoją przyszłość - przyznali właściciele FOX Sport. 

Zobacz wideo Top 5 interwencji Wojciecha Szczęsnego w Serie A [

Inne europejskie telewizje nie zapłacą klubom?

Trzeba przyznać, że był to naprawdę duży gest hojności, na który nie było na przyklad stać telewizji Canal+ we Francji.  Kilka dni temu  "L'Equipe" poinformowało, że francuski Canal+ odmówił zapłacenie ostatniej transzy za sezon 2019/20 Ligue 1. Chodzi o 110 mln euro.

Z naszych informacji wynika, że w Polsce wstrzymanie opłaty licencyjnej za prawa do pokazywania 1. ligi prawdopodobnie zastosuje Polsat Sport, a TVP Sport nie zapłaci części środków za mecze ekstraklasy. Polski odział Canal+ na razie nie komentuje sprawy. Więcej można przeczytać o tym, pod tym linkiem