Jest wielki precedens! Wielkie wsparcie dla holenderskich klubów piłkarskich. Wspaniały gest telewizji

Holenderska telewizja FOX Sports zdecydowała się wypłacić wszystkie środki przysługujące klubom za cały sezon 2019/2020! To wielkie wsparcia dla klubów, które znalazły się na skraju bankructwa przez pandemię koronawirusa.

Holenderskie kluby mogą być bardzo zadowolone, bo dzięki wypłaceniu pozostałych transz z tytułu praw do transmisji Eredivisie, kluby dostały tak bardzo potrzebny oddech finansowy. Liga została zawieszona ponad miesiąc temu i niestety niewiele wskazuje na to, że ten sezon zostanie dograny do końca.  - Nasza telewizja chce udzielić klubom wsparcia finansowego, aby zespoły musiały się martwić o swoją przyszłość - przyznali właściciele FOX Sport. 

Zobacz wideo Top 5 interwencji Wojciecha Szczęsnego w Serie A [

Inne europejskie telewizje nie zapłacą klubom?

Trzeba przyznać, że był to naprawdę duży gest hojności, na który nie było na przyklad stać telewizji Canal+ we Francji.  Kilka dni temu  "L'Equipe" poinformowało, że francuski Canal+ odmówił zapłacenie ostatniej transzy za sezon 2019/20 Ligue 1. Chodzi o 110 mln euro.

Z naszych informacji wynika, że w Polsce wstrzymanie opłaty licencyjnej za prawa do pokazywania 1. ligi prawdopodobnie zastosuje Polsat Sport, a TVP Sport nie zapłaci części środków za mecze ekstraklasy. Polski odział Canal+ na razie nie komentuje sprawy. Więcej można przeczytać o tym, pod tym linkiem

Więcej o: