Manchester United uhonorował lekarzy i pielęgniarki w bardzo pomysłowy sposób

Manchester United podziękował brytyjskim pracownikom publicznej służby zdrowia (NHS) za ich walkę z pandemią koronawirusa. Na ich cześć zmianie uległo podświetlenie napisu na fasadzie Old Trafford.

Chociaż sytuacja na Wyspach Brytyjskich nie jest tak trudna jak we Włoszech czy w Hiszpanii, to koronawirus zabił tam już ponad 14 tysięcy osób. W walkę z pandemią przyłączyły się m.in. kluby Premier League, które udostępniają publicznej służbie zdrowia (NHS) swoje budynki. Tak zrobiła np. Chelsea, która oddała pracownikom medycznym hotel znajdujący się przy Stamford Bridge.

Zobacz wideo

Manchester United dziękuje pracownikom medycznym

Na ładny, symboliczny gest zdecydował się Manchester United. Klub z Old Trafford na oficjalnej stronie internetowej opublikował filmik, w którym zawodnicy, zawodniczki oraz trenerzy klubu dziękują pracownikom medycznym za ich trud w walce z koronawirusem. Do podziękowań przyłączyli się m.in. Ole Gunnar Solskjaer, Harry Maguire, Juan Mata, Bruno Fernandes czy Rio Ferdinand.

Manchester United, doceniając pracę służb medycznych, zmienił też podświetlenie napisu na fasadzie Old Trafford. Napis "Manchester United" został podświetlony na "NHS United". Klub wspomógł też lokalne organizacje charytatywne, przekazując mu pieniądze na zakup żywności, sprzętu i najbardziej niezbędnych rzeczy codziennego użytku.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: