Reprezentacja Polski może już nie zagrać w tym roku. Priorytet jest inny

Bez meczów reprezentacyjnych do końca 2020 roku? - Priorytem będą dla nas rozgrywki krajowe - mówi Victor Montagliani, wiceprezydent FIFA.

Koronawirus sparaliżował świat sportu. Nie grają niemal wszystkie ligi piłkarskie na świecie, także rozgrywki międzynarodowe. Mistrzostwa Europy przełożono na przyszły rok. Możliwe, że w tym roku nie odbędą się już żadne mecze reprezentacyjne.

Zobacz wideo Sawicki zdecydowanie: Nie ma opcji, by taki zawodnik grał w reprezentacji Polski

W marcu nasza kadra miała grać z Finlandią i Ukrainą, a w czerwcu z Rosją i Islandią. Dwa pierwsze spotkania przełożono na czerwiec, a dwa kolejne odwołano. Jeśli rozgrywki krajowych lig mają zostać dokończone do wakacji, to spotkania biało-czerwonych z Finami i Ukraińcami zapewne nie odbędą się. Kolejny termin rozgrywania spotkań reprezentacyjnych to wrzesień, ale i tu może być problem.

Mecze z kibicami czy bez? Wiceszef FIFA nie ma wątpliwości

- Mecze reprezentacyjne we wrześniu wydają się mało prawdopodobne – stwierdził Victor Montagliani, wiceszef FIFA, który odpowiada za kalendarz piłkarskich rozgrywek. Zdradził, że kluczowy dla światowych działaczy jest teraz futbol krajowy. To do niego trzeba będzie dostosować ten reprezentacyjny. 

Jeśli pandemia koronawirusa ustąpi, pojawi się pytanie, czy rozgrywać mecze z kibicami. - Nie wyobrażam sobie tego. Za duże ryzyko - przekonuje Montagliani. Dodał, że bierze pod uwagę, iż w niektórych krajach futbol w ogóle nie wróci w tym roku. Jego zdaniem na ten moment start eliminacji do mistrzostw świata nie jest zagrożony. Reprezentacje rozpoczną walkę o awans na mundial 2022 w marcu przyszłego roku. 

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: