Cenzura w Premier League. Powstała lista zakazanych tematów pod groźbą surowej kary

Jak podaje telewizja Sky Sports, Premier League wprowadza ograniczenia dla trenerów oraz piłkarzy. Nie będą mogli mówić o kilku zagadnieniach, w tym obniżkach pensji, zakończeniu sezonu, czy terminach wznowienia rozgrywek.

Jak podaje Sky Sports, według przesłanych im materiałów telewizje zajmujące się ligą angielską i będące w bezpośrednim kontakcie z zawodnikami dostały pełną listę obostrzeń, co do zadawania im pytań w okresie zawieszenia rozgrywek przez epidemię koronawirusa.

Obejmuje ona kilka różnych zagadnień. Dziennikarze nie mogą pytać m.in. o obniżkach pensji, zakończeniu sezonu (i tego, czy mistrzostwo należy się Liverpoolowi, który ma ogromną przewagę nad rywalami), grze przy pustych trybunach, czy terminach wznowienia rozgrywek. 

Zobacz wideo Bundesliga chce wrócić do gry. Wichniarek: Piłkarze nie będą mieć obaw

Bez niewygodnych pytań w rozmowach z zawodnikami i trenerami Premier League 

To tematy niewygodne dla władz ligi, które cenzurują wywiady udzielane przez członków klubów biorących udział w rozgrywkach. Co więcej, niestosowanie się do zaleceń ma skutkować brakiem dostępu do rozmów z zawodnikami. 

Premier League chce, by programy telewizyjne miały lekki charakter, a także humorystyczne rozmowy. Do dyspozycji mediów co dwa tygodnie odda wybranych piłkarzy, a co cztery tygodnie trenerów. Sky zapłaciło za prawa do transmisji meczów w tym sezonie aż 1,19 miliarda funtów, za to BT 325 mln funtów. Co ciekawe, pozostałe do rozegrania mecze są "warte" dla Sky aż 370 mln.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.