Przerażająca wizja dla kibiców Serie A. Jest przybliżony termin powrotu na trybuny

Rozgrywki Serie A są zawieszone z powodu pandemii i trudno stwierdzić, kiedy ponownie wystartują. Najnowszy plan przewiduje, że piłkarze wróciliby do treningów 4 maja, natomiast rywalizacja na boisku zostałaby wznowiona od 30 maja albo 2 czerwca - informuje portal corriere.it. Najbardziej przerażającą wizją dla kibiców jest to, że kibice na trybuny mogą wrócić dopiero w styczniu 2021 roku.

Włochy są obecnie trzecim krajem na świecie pod względem zakażonych koronawirusem. Stwierdzono już ponad 160 tys. przypadków zarażenia, a ponad 20 tys. osób zmarło. Przymusowa kwarantanna obowiązuje do 3 maja. Wszystkie zespoły Serie A czekają na zielone światło, kiedy będą mogły powrócić do treningów. Najnowszym planem jest rozpoczęcie ich 4 maja, natomiast wznowienie rozgrywek nastąpiłoby wówczas 30 maja albo 2 czerwca - donosi portal corrierre.it.

Nowy plan Włochów na dokończenie sezonu Serie A

Giovanni Malago, prezes Włoskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego jest jednak sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. - Musisz mieć nadzieję, że nie napotkasz nowego problemu. Ryzyko jest spore i może również wpłynąć na nowy sezon. Rozgrywki sportowe mogłyby zostać wznowione 1 września - powiedział działacz.

Gabriele Gravina, prezes włoskiej federacji piłkarskiej ma inne zdanie w tej kwestii. - Piłka nożna ma swoją specyfikę pod względem wielkości i wpływów finansowych. Konsekwencje są widoczne dla wszystkich poprzez brak rozgrywania spotkań. Nie zaniedbując zdrowia, zwłaszcza naszych bohaterów, współpracujemy z rządem i naszą komisją lekarską (ostateczne spotkanie w środę) w celu opracowania niezbędnych protokołów, abyśmy mogli dokończyć sezon - powiedział Gravina.

Plan jest prosty: szczegółowe badania lekarskie od ostatniego tygodnia kwietnia, niezbędne warunki sanitarne w ośrodkach sportowych, treningi od 4 maja, a powrót do rywalizacji 30 maja lub 2 czerwca przy ścisłym przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa.

Mecze bez publiczności do końca 2020 roku?

Z kolei Sport Mediaset informuje, że mecze Serie A będą się odbywały przy pustych trybunach aż do końca 2020 roku. - "W chaosie, w którym znajduje się obecnie nasz futbol, tylko jedna rzecz jest niemal pewna: mecze ligi włoskiej będą rozgrywane przy pustych trybunach przynajmniej do Świąt Bożego Narodzenia. Zagrożenie wciąż będzie poważne nawet za półtora miesiąca, więc w tej chwili trudno wyobrazić sobie otwarcie sportu dla widzów. Pomysł jest taki, żeby mecze ekstraklasy odbywały się na tych stadionach, na których powinny, ale bez fanów. Innym pomysłem jest rozgrywanie meczów na neutralnych stadionach: jeśli w maju niektóre strefy nadal będą "czerwone", jak np. Lombardia, to jest duże prawdopodobieństwo, że mecze zostaną przeniesione na inne obiekty" –  brzmi treść komunikatu włoskiego portalu.

We Włoszech do końca sezonu pozostało jeszcze 12 serii spotkań i cztery mecze zaległe. Pozycję lidera zajmuje obecnie Juventus, który o jeden punkt wyprzedza Lazio. Trzecie miejsce należy do Interu.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: