Legenda Liverpoolu zakażona koronawirusem. "Nieoczekiwany wynik testu"

Legenda Liverpoolu, Sir Kenny Dalglish, otrzymał pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa. Jak poinformowała jego rodzina, 69-latek przebywa w szpitalu, ale nie objawia żadnych symptomów zakażenia.

Dalglish trafił do szpitala w środę na leczenie infekcji wymagającej dożylnych antybiotyków. 69-latek został rutynowo przetestowany na obecność koronawirusa. - Nieoczekiwanie wynik testu był pozytywny, ale Kenny nadal nie wykazuje żadnych objawów zakażenia - poinformowała rodzina legendy Liverpoolu.

Zobacz wideo Co dalej z ligą angielską? Na szali 750 mln funtów. Rozmowa z Łukaszem Fabiańskim.

- Przed przyjęciem do szpitala Sir Kenny dobrowolnie izolował się przed dłuższy niż zalecany okres. Wszystkich zachęcał do przestrzegania obostrzeń wprowadzonych przez rząd w nadchodzących dniach i tygodniach. Z niecierpliwością oczekuje na powrót do domu - podkreśliła rodzina w oświadczeniu wydanym po potwierdzeniu zakażenia.

Sir Kenny Dalglish czterokrotnie zdobył tytuł ligi szkockiej. Potem przeniósł się do Liverpoolu, gdzie ośmiokrotnie zdobył tytuł mistrza Anglii - najpierw jako piłkarz, potem jako trener. Trzykrotnie zwyciężał także w Pucharze Europy. W 1995 sięgnął po tytuł Premier League jako trener Blackburn Rovers.

Przeczytaj także:

Więcej o: