Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rumuński klub pobił rekord bezczelności. "Niemoralna i nielegalna" propozycja dla piłkarzy

Astra Giurgiu, zespół z ligi rumuńskiej, zapowiedział swoim piłkarzom, że otrzymają zaległe pensje za styczeń, luty i marzec jeśli zgodzą się na obniżenie wynagrodzenia o 50 procent przez okres dziewięciu miesięcy od stycznia do września 2020 roku. - To jest niemoralne i nielegalne - opisuje całą sytuację FIFPro (Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych).

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele klubów w całej Europie decyduje się na obniżenie wynagrodzenia swoim piłkarzom. Jeszcze dalej posunął się rumuński klub Astra Giurgiu, który złożył swoim zawodnikom szokującą propozycję. 

Zobacz wideo Bundesliga chce wrócić do gry. Wichniarek: Piłkarze nie będą mieć obaw

Absurdalny pomysł rumuńskiego zespołu

Jak podawał portal prosport.ru, niedawno w niewyjaśnionych okolicznościach z klubu zniknął właściciel - Ioan Niculae. "Kupiłbym sobie nowy rower, ale jeśli przez trzy miesiące nie dostawałem pieniędzy za grę, to nie mogę sobie pozwolić na takie rzeczy. Czekamy na odpowiedź Niculuae, bo tylko on może nam pomóc. Ale jego zwyczajnie nigdzie nie ma" - mówił zawodnik. Teraz właściciel zdecydował się na potępione w środowisku działanie w obliczu kryzysu.

Klub z najwyższej klasy rozgrywkowej ogłosił, że ureguluje wobec nich zaległe należności finansowe (za styczeń, luty i marzec 2020 roku), jeżeli zgodzą się na... obniżenie wynagrodzenia o 50 procent przez okres dziewięciu miesięcy licząc od stycznia. FIFPro wydało oświadczenie, w którym opisało całą sytuację jako "niemoralną" i "nielegalną".

Rumuński Związek Piłki Nożnej stoi po stronie pokrzywdzonych zawodników, tak samo jak i Rumuńska Federacja Piłkarska, ale tymczasowe zamknięcie sądów na czas pandemii uniemożliwia w tej chwili rozstrzygnięcie sporu. Działanie utrudnia też fakt, że odpowiednie organy w obu organizacjach nie mogą się spotkać ze stronami sporu inaczej niż w formie wideokonferencji, a to opóźnia ich działanie. Do momentu unormowania ich sytuacji, zawodników wspierać będzie przede wszystkim FIFPro. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Więcej o:
Komentarze (24)
Rumuński klub pobił rekord bezczelności. "Niemoralna i nielegalna" propozycja dla piłkarzy
Zaloguj się
 • segregator-a5

  Oceniono 7 razy 7

  " Inne rumuńskie zespoły postanowiły wysłać swoich graczy na tymczasowe bezrobocie ze względu na pandemię koronawirusa." I ten pomysł jest normalny, a ten z uregulowaniem zaległości i cięciem wynagrodzenia o 50% jest absurdalny?

 • tadeuszp36

  Oceniono 8 razy 4

  rekordy bezczelności to codziennie padają w Polsce: Rydzyk żąda naszej kasy (z budżetu) bo ma mało, Kurski zabiera 2 mld chorym na raka a pissda pokazuje im środkowy palec ... etc., itd...

 • laborantkolaborant

  Oceniono 10 razy 4

  ja też uważam, że obniżenie komuś pensji z 4 na 2 mln jest głęboko niemoralne!

 • yayebye

  Oceniono 3 razy 3

  Taki przeciętny kopaczyna jak Kosowski chwalił się, że na wyjście w miasto wydawał 30 tys. Znaczy jest z czego ścinać. I niech ścinają.

 • donarturos1

  Oceniono 7 razy 3

  "Niemoralna i nielegalna" propozycja dla piłkarzy. Oj, pan redaktor jest mocno oderwany od rzeczywistości. Nie takie rzeczy się dzieją w firmach i korporacjach i nikt o tym nie pisze.

 • kipu01

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem waszej reakcji. Pracodawca złamał warunki umowy. Nie zapłacił swoim pracownikom przez 3 miesiące (czyli zwyczajnie ich oszukał) kiedy nie było wirusa, a teraz próbuje wymusić zmianę umowy łaskawie proponując oddanie tego co zostało skradzione. A oczywiście forum sport.pl temu przyklaskuje

 • 2fat

  Oceniono 1 raz 1

  Drugą opcją jest bankructwo klubu i ZERO w kieszeniach.

 • smiki48

  Oceniono 5 razy 1

  w USA z dnia na dzień miliony pracowników zostało bez pracy i dostaną tylko z tysiąc dolarów zasiłku. A rumuńscy piłkarze mają mieć zagwarantowane, że pomimo ze nie będą wykonywać żadnej pracy, to będą dostawać kilka razy większe pieniądze. I narzekają.
  Kto z was zna choć dwóch tych kopaczy z Rumunii, ze według nich sa warci dużych pieniędzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX