Władze Bundesligi mają wstępną datę powrotu. Tylko 239 osób na stadionie

Jak podaje niemiecki "Bild", już na początku maja do rozgrywania spotkań może wrócić tamtejsza Bundesliga. Mecze miałyby być rozgrywane przy pustych trybunach i jak najmniejszej liczbie osób zaanagażowanych w pracę przy spotkaniach.

Bundesliga została wstrzymana do końca kwietnia z powodu epidemii koronawirusa i to na razie jedyna oficjalna decyzja w sprawie piłkarskich rozgrywek w Niemczech. Jednak jak podaje "Bild", władze Deutsche Fussball Liga (DFL) i Deutscher Fussball-Bund (DFB) rozważają wznowienie lig już 9 maja. 

Zobacz wideo Bundesliga chce wrócić do gry. Wichniarek: Piłkarze nie będą mieć obaw

Bundesliga wróci w maju? Przy pustych trybunach i ograniczonej obsłudze meczów

1. i 2. Bundesliga, którą zarządza DFL mogłyby grać mecze już w drugi weekend maja. Pierwszy nie byłby jeszcze realnym czasem na wznowienie rozgrywek, bo niemieckie kluby dopiero teraz wracają do wspólnych treningów. To jednak realny krok w kierunku powrotu do regularnego grania. 

"Bild" wskazuje także, że podczas meczów trybuny pozostaną puste, a liczba osób przebywających w obiekcie będzie ograniczona do minimum. Miałaby wynosić maksymalnie 239 osób. Ostatni mecz Bundesligi rozegrany przed wstrzymaniem rozgrywek odbył się 11 marca. Liderem tabeli pozostaje Bayern Monachium

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: