Manekiny z twarzami kibiców na meczach Dynama Brześć. "Pochodzą z całego świata"

Zamiast kibiców na trybunach, manekiny z przyklejonymi zdjęciami fanów z całego świata. A wszystko, by poprawić atmosferę na stadionie, ale też podreperować klubowy budżet - na taki pomysł wpadło Dynamo Brześć, które wciąż rozgrywa mecze w lidze białoruskiej.

Białoruś jest jedyną profesjonalną ligą w Europie, która nadal funkcjonuje. Kluby normalnie rozgrywają tam swoje mecze, ponieważ prezydent kraju Alaksandr Łukaszenka nic sobie nie robi z koronawirusa. - Nie ma powodów do paniki. Gorsza od wirusa jest panika społeczeństwa - mówił w białoruskich mediach Łukaszenka, który sam przepisał kibicom receptę na zarazę: 40 lub 50 ml spirytusu dziennie, kilka minut w saunie, praca w polu. A jeśli chodzi o wizyty na obiektach sportowych, to najlepiej - dla całkowitego bezpieczeństwa - zachować dwa krzesełka odstępu.

Zobacz wideo 5 lat więzienia i prawie 700 tysięcy złotych grzywny za złamanie kwarantanny w Kuwejcie. Mowlik o sytuacji nad Zatoką Perską

Kibice z tektury. "Jest nam niezmiernie miło"

Mimo rad prezydenta, wielu lokalnych kibiców przestało jednak chodzić na mecze w obawie przed chorobą. Stadiony pustoszeją, ale i z tym na Białorusi próbują sobie jakoś radzić. A konkretnie Dynamo Brześć, bo to tam jako pierwsi powycinali twarze kibiców z tektury i wkleili je w górną część manekinów, które potem usadzono na stadionie.

Dynamo przetestowało ten pomysł w środę, w trakcie meczu z Szachtorem Soligorsk (2:0). Ale żeby nie było: twarze nie były przypadkowe, bo imitowały one prawdziwych kibiców, którzy kupili wirtualny bilet na to spotkanie. "Jest nam niezmiernie miło powitać naszych pierwszych wirtualnych fanów. Pochodzą z całego świata" - napisano na Facebooku Dynama, gdzie pojawiły się także zdjęcia manekinów poubieranych w koszulki Manchesteru United czy Realu Madryt.

Klub podkreślił, że w całym pomyśle chodzi oczywiście o podreperowanie budżetu, ale także poinformował, że część kwoty uzyskana ze sprzedaży wirtualnych biletów, zostanie przeznaczona na walkę z koronawirusem. Według ministerstwa zdrowia na Białorusi odnotowano dotąd 1486 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem i 16 zgonów.

Więcej o: