Ostre słowa polskiego bramkarza o Anglikach. "To było masowe zjawisko. Debilizm!"

Bramkarz angielskiego Millwall, Bartosz Białkowski opowiedział o zachowaniu Anglików wobec epidemii koronawirusa. "Ludzie ruszyli do pubów na ostatnie piwo, a potem wrzucali swoje zdjęcia do sieci. Chwalili się nieodpowiedzialnością, dla mnie to głupota" - mówił w wywiadzie dla tygodnika "Piłka Nożna".

Białkowski przebywa w Anglii, a konkretnie podczas domowej izolacji w Ipswich. W wywiadzie udzielonym dla "Piłki Nożnej" krytykuje tamtejszych mieszkańców za podejście do sytuacji w czasie epidemii koronawirusa. "Niedaleko Ipswich ludzie zbierali się na plażach, korzystając z ładnej pogody" - wskazywał bramkarz. "Były ogromne kolejki do barów serwujących fish and chips, zupełnie tak jakby nic się nie działo" - opisywał. 

Zobacz wideo To jest wojna milionerów z miliarderami!

Białkowski o Anglikach: "Ruszyli do pubów na ostatnie piwo. Dla mnie to debilizm"

Polak skrytykował także osoby, które wiedziały, co się dzieje, ale i tak nic sobie z tego nie zrobiły. "Widziałem filmik, gdzie zebrano zdjęcia wielu tych, którzy ruszyli do pubów, by celebrować ostatniego drinka, ostatnie piwo, a potem wrzucali to do sieci, chwaląc się nieodpowiedzialnością. Niestety, to było masowe zjawisko. Brak słów. Dla mnie to głupota, debilizm" - stwierdził Białkowski. 

Bartosz Białkowski jest zawodnikiem Millwall od lipca 2019 roku, gdy został tam wypożyczony z Ipswich Town. W styczniu został wykupiony, a w tym sezonie Championship rozegrał aż 37 spotkań. Wpuścił 40 bramek, w 12 meczach zachowując czyste konto. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: