Klub sprzedał 120 tysięcy biletów na mecz. Rekord pobity!

120 tysięcy biletów na wirtualny mecz sprzedał czwartoligowy niemiecki Lokomotiw Lipsk. Dochód ze sprzedaży wirtualnych wejściówek ma zostać przeznaczony na ratowanie klubu, który wpadł w finansowe tarapaty przez przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa.

Lokomotiw Lipsk, jak wiele klubów na świecie, popadł w finansowe tarapaty po tym, jak przez pandemię koronawirusa przerwano rozgrywki piłkarskie. Władze klubu wpadły więc na pomysł sprzedaży biletów na wirtualny mecz, zachęcając kibiców do pobicia rekordu z 1987 roku, gdy na półfinałowym spotkaniu Pucharu Zdobywców Pucharów, w którym Lokomotiw mierzył się z Bordeaux, pojawiło się aż 120 tys. kibiców.

Zobacz wideo Euzebiusz Smolarek: Piłkarze się trochę boją. Prawnicy mówią: To niemożliwe

"Wsparcie jest fenomenalne! Dziękuję z całego serca"

Już kilka dni temu widać było, że akcja odniesie sukces. Gdy sprzedano 100 tys. biletów, prezes klubu, Thomas Loewe, mówił: "Fani "lokomotyw" na całym świecie nawet nie myślą o upadku naszego klubu z powodu tego wirusa. Wsparcie jest fenomenalne, za co dziękuję z całego serca!"

W środę zagraniczne media poinformowały, że spzredano kolejne 20 tysięcy biletów, bijąc tym samym ponad 30-letni rekord. Rekord, który w najbliższych tygodniach będzie śrubowany - datę wirtualnego meczu wyznaczono na 8 maja. Do tego dnia można więc nabywać kolejne "wejściówki". Koszt jednej z nich to 1 euro.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: