Prezes włoskiego klubu apeluje: "Dajmy testy na koronawirusa potrzebującym, a nie piłkarzom"

Prezes Frosinone, Maurizio Stripe w wywiadzie udzielonym dla dziennika "La Gazetta dello Sport" mówił, że dla niego regularne testy na koronawirusa robione piłkarzom byłyby czymś niepoważnym. "Dajmy je prawdziwie potrzebującym" - apeluje.

Stripe i jego klub zajmują trzecie miejsce we włoskiej Serie B. Frosinone ma 47 punktów, tracąc dwa do Crotone i 22 do prowadzącego w tabeli Benevento. "Oni oczywiście powinni już myśleć o Serie A, bo mają dużą przewagę. Jeśli nam odebrano by awans przez niedokończenie sezonu, weszlibyśmy na drogę sądową" - mówi prezes włoskiego klubu dla "La Gazetta dello Sport". 

Testy na koronawirusa regularnie dla piłkarzy. "Dajmy je potrzebującym"

Absurdem dla działacza są także możliwości wznawiania gry przy meczach bez kibiców. "To byłoby wręcz niepoważne" - twierdzi. "Futbol powinien zmierzać do celu słuszną drogą, a jeśli nie jest bezpiecznie, to nie powinniśmy grać, z kibicami, czy bez."

"Dziwi mnie też możliwość regularnych testów na koronawirusa robionych piłkarzom przy takim scenariuszu. To absurd, dajmy je prawdziwie potrzebującym osobom" - apeluje Stripe. Zawodnikiem Frosinone jest Przemysław Szymiński, który w tym sezonie zagrał tam jednak zaledwie w jednym spotkaniu. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: