Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA wydała kluczowe zalecenie ws. przedłużenia kontraktów. Zmiany w oknie transferowym

Kontrakty wygasające 30 czerwca powinny zostać przedłużone do końca obecnego sezonu, a okienko transferowe zostanie wydłużone tak, by kluby zdążyły dokonać transakcji między rozgrywkami. To rekomendacje FIFA po wtorkowym spotkaniu i dyskusji na temat przyszłości futbolu.

O możliwości podjęcia takich decyzji, brytyjskie media pisały już kilkanaście dni temu. Wszystko po to, by rozstrzygnąć największe wątpliwości dotyczące dokończenia obecnego sezonu ligowego na świecie oraz rozpoczęcia kolejnego.

Zobacz wideo

FIFA daje rekomendacje na przyszłość futbolu

Decyzję ogłoszono po rozmowach FIFA z przedstawicielami klubów, piłkarzy, lig, federacji narodowych oraz konfederacji. Po spotkaniu wiemy, że FIFA rekomenduje przedłużanie umów do zakończenia obecnego sezonu oraz chce postanowienia, by kontrakty, które piłkarze podpisali z nowymi klubami, obowiązywały dopiero od początku kolejnych rozgrywek.

FIFA zapowiedziała również przesunięcie letniego okienka transferowego, by kluby mogły spokojnie dokonywać ruchów między oboma sezonami. Niedawno brytyjskie media pisały nawet, że w grę wchodzi wydłużenie tego okienka aż do końca stycznia.

"Pandemia COVID-19 zmieniła piłkę nożną w tym sezonie. FIFA, we współpracy z wieloma stronami, opracowała praktyczne pomysły oraz rozwiązania zaistniałych problemów. Chociaż to nie rozwiąże każdego problemu, to powinno zapewnić stabilność i przyszłość futbolu. Teraz jednak musimy mieć świadomość, że nasze zdrowie jest nieporównywalnie ważniejsze od piłki nożnej" - powiedział prezydent FIFA, Gianni Infantino.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Komentarze (2)
FIFA wydała kluczowe zalecenie ws. przedłużenia kontraktów. Zmiany w oknie transferowym
Zaloguj się
 • Mariusz Wala

  Oceniono 1 raz -1

  Do nich jeszcze nie dociera to że są,byli rozrywką, w czasach tłustych rozdymali ten biznes. Teraz będzie reset bo są sprawy ważne i ważniejsze.

 • Mariusz Wala

  Oceniono 1 raz -1

  Ble ble ble... .Zabawie się w właściciela klubu. Co bym zrobił w obecnej sytuacji?Zachowałbym jak najwięcej kasy. Dlaczego?Bo rozgrywki nie będą dokończone. A jak imprezy masowe wrócą to będą tam grały kluby kture na to stać. A masowe imprezy wrucą jako ostatnie. A zawodnicy w porównaniu do dzisiaj będą co najmniej o połowę tańsi.
  Leśni dziadkowie martwią się o kaskę, usiłują uratować co się da.
  Ale nie mają nic do gadania, bo władzę poszvzególnych krajów mają swoje interesy i akurat sport nie jest priorytetem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX