Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek może być dłużej prezesem PZPN! Niespodziewany zapis w projekcie Tarczy Antykryzysowej 2.0

Zbigniew Boniek może pozostać prezesem PZPN do końca września 2021 roku. Nowy projekt ustawy o tarczy antykryzysowej zakłada, że kadencje organów polskich związków sportowych, które kończą się w grudniu tego roku, zostaną automatycznie przedłużone.

"W przypadku upływu kadencji organów polskiego związku sportowego do 31 grudnia 2020 roku kadencja tych organów ulega przedłużeniu do 30 września 2021 roku" - czytamy w projekcie nowej wersji tarczy antykryzysowej przygotowanym przez polski rząd w związku z epidemią koronawirusa

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Wszystko się zmieni. Będziemy bali się innych ludzi

Zbigniew Boniek prezesem PZPN o rok dłużej?

To oznaczałoby, że instytucje takie, jak Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłki Siatkowej, czy Polski Związek Lekkiej Atletyki, w których wybory zarządzane są dopiero po igrzyskach olimpijskich, zorganizują je rok później zgodnie z przełożeniem igrzysk na 2021 rok. 

Projekt nowej wersji tarczy antykryzysowejProjekt nowej wersji tarczy antykryzysowej Projekt nowej wersji tarczy antykryzysowej

Zbigniew Boniek może zatem utrzymać swoją posadę o rok dłużej niż zakładano. Do sytuacji mają dostosować się wszystkie związki sportowe w kraju, choć oczywiście nie we wszystkich prezesom, albo innym osobom zarządzającym kończyły się kadencje. Wybory w PZPN były przewidziane na 26 października. Obecny prezes związku objął funkcję w październiku 2012 roku. Pierwsze czytanie nowego projektu tarczy antykryzysowej ruszyło we wtorek o godzinie 15.

Przeczytaj także: 

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .