BBC: Piłkarze szkockiego klubu trenowali w parku. Interweniowała policja

Kilku piłkarzy Aberdeen zostało upomnianych przez policję za trenowanie w jednym z miejskich parków. Zawodnicy szkockiego klubu nie otrzymali jednak mandatu.

O sprawie poinformował m.in. portal BBC. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, gdy piłkarze Aberdeen trenowali w grupie w jednym z miejskich parków. Zawodnicy wykonywali ćwiczenia z indywidualnych rozpisek, gdyż ich treningi, tak samo jak liga, są zawieszone, a ośrodek treningowy zamknięty.

Zobacz wideo

Policja upomniała graczy Aberdeen

Do ćwiczących piłkarzy podeszli jednak policjanci, którzy upomnieli graczy. O sytuacji, za pośrednictwem Instagrama, poinformował zawodnik Aberdeen - Funso Ojo. Klub stanął w obronie graczy informując, że ci ćwiczyli w małej grupie i jednocześnie przestrzegali zaleceń dotyczących odległości między ludźmi. 

Zdarzenie potwierdziła szkocka policja, która poinformowała, że doszło do niego w poniedziałek około godziny 11:00 czasu miejscowego. Zawodnicy zostali poinformowani o bieżących zaleceniach oraz poinstruowani w sprawie dalszych czynności. Nikt nie został ukarany mandatem. Ich wysokość w Wielkiej Brytanii waha się od 30 do 120 funtów.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: